MBETI JETIM PAS SULMEVE/ Kështu duket djaloshi që përloti botën para disa vitesh (FOTO) – AlpeGossip
MBETI JETIM PAS SULMEVE/ Kështu duket djaloshi që përloti botën para disa vitesh (FOTO)

MBETI JETIM PAS SULMEVE/ Kështu duket djaloshi që përloti botën para disa vitesh (FOTO)

Disa vite më parë fotoja e një fëmijëve teksa qëndronte i vetëm i ulur brenda një ambulance u bë virale në rrjet.

Kjo foto u shkrep, pasi disa sulmeve që ishin bërë në qytetin e Alepos. Si pasojë e këtyre sulmeve humbën jetën shumë civilë, por Omran Daqneesh mbijetoi.

Fotoja e tij teksa shfaqej i plagosur edhe me shikim e përhumbur u bë shpërnda në të gjithë botën në atë kohë.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ai mbeti jetim pas atyre sulmeve. E gjithë familja e tij u vra, por ai është strehuar në një familje dhe ata po kujdesen për të.

Së fundmi në rrjet po qarkullojnë disa foto të vogëlushit. Në këto foto ai shfaqet i qeshur dhe plot jetë.

Edhe pse është ende një fëmijë i vogël, ai ka treguar një forcë të jashtëzakonshme dhe i ka dhënë një mesazh të madh botës me forcën dhe guximin e tij.