MBLODHËN LEKË ME THASË NË KONCERTE/ SHBA i bën të papriturën këngëtarëve shqiptar (VIDEO) – AlpeGossip
MBLODHËN LEKË ME THASË NË KONCERTE/ SHBA i bën të papriturën këngëtarëve shqiptar (VIDEO)

MBLODHËN LEKË ME THASË NË KONCERTE/ SHBA i bën të papriturën këngëtarëve shqiptar (VIDEO)

Së fundmi në media është përfolur gjatë se shumë këngëtarëve shqiptar dhe kosovar u është ndaluar hyrja në SHBA dhe u është refuzuar viza. Disa ndër tyre janë Gena, Majk, Shkëlzën Jetishi dhe Afrim Muqiqi të cilët kanë rrëfyer se nuk mund të shkojnë më në Amerikë për të dhënë koncerte për fansat e tyre.

 

Sipas ‘Klan Kosova’ arsyeja që Ambasada e Shteteve të Bashkuara u ka ndaluar dhënien e vizës përkohësisht është pasi ata kanë udhëtuar me vizë turistike, ndërkohë që në Amerikë shkonin për punë dhe pas koncerteve mblidhnin miliona lekë.

Sipas tyre për të shkuar për koncerte në një vend duhet që patjetër të kesh një vizë pune dhe për këtë arsye përkohësisht këta këngëtar e shumë të tjerë nuk do të kenë mundësi të marrin vizë amerikane.