“MË MORI KËNGËN”/ Artisti shqiptar akuzon publikisht Mariza Ikonomin (VIDEO) – AlpeGossip
“MË MORI KËNGËN”/ Artisti shqiptar akuzon publikisht Mariza Ikonomin (VIDEO)

“MË MORI KËNGËN”/ Artisti shqiptar akuzon publikisht Mariza Ikonomin (VIDEO)

ëngëtarja e njohur Mariza Ikonomi prej disa kohësh po jeton në Karaibe, ku ka nisur eksperiencën e re si aktore dhe i ka munguar publikut shqiptar me projekte të reja.

“S’të kam harruar”, ishte një prej këngëve më të pëlqyera të Marizës nga publiku, mirëpo i ftuar në “Vizionin e pasdites”, këngëtari dhe kompozitori Nafiz Çela ka rrëfyer anën e panjohur të historisë së kësaj kënge.

Sipas tij, këtë këngë e kishte bërë vetë kompozitori dhe Mariza e kishte marrë pa leje për t’a kënduar, pa i hequr as edhe një presje versionit të tij origjinal.

“Ka dalë tek ai vreshti atje për të ngrënë rrush, s’ka dalë për të kënduar, se atë e kisha kënduar unë.”- u shpreh Nazif Çela në emision, i cili gjithashtu këndoi live edhe këngën për të cilën po fliste.