Me siguri nuk i dinit PROFESIONET e tyre! Njihuni me aktoret SEKSI shqiptare, nga Eva Murati tek… – AlpeGossip
Me siguri nuk i dinit PROFESIONET e tyre! Njihuni me aktoret SEKSI shqiptare, nga Eva Murati tek…

Me siguri nuk i dinit PROFESIONET e tyre! Njihuni me aktoret SEKSI shqiptare, nga Eva Murati tek…

Në showbizin shqiptar ka shumë vajza të bukura. Gjithmonë kemi listuar modelet më të bukura, këngëtaret më të bukura apo moderatoret më të bukura, por kemi harruar që kemi dhe aktore.

Ka shumë aktore të reja shqiptare që ndoshta nuk e dini që janë të tilla. Disa prej tyre i shohim më shpesh teksa moderojnë sesa në skenën e teatrit apo dhe të filmave. AlpeNews.al po ju tregon disa prej tyre.

Eva Murati

Eva pavarësisht se e shohim në moderim, ka marrë pjesë në disa filma shqiptarë. Roli i fundit ishte në filmin “Ti mund të më quah Xhon”.

Nevina Shtylla

Nevina gjithashtu ka luajtuar në filmin “Ti mund të më quash Xhon” me Eva Muratin. Nevina kishte një nga rolet kryesore në film.

Rudina Dembacaj

Rudina është gjithashtu një nga akotret e humorit më simpatike. Ajo e ka provuar veten në role të ndryshme, por nga njerëzit mbahet mend me rolin ku imitonte ish- kryeparlamentaren Jozefina Topalli.

 

Olta Gixhari

Olta Gixhari është një prej aktoreve më të famshme shqiptare, e cila shpesh është bërë pjesë e mediave rozë për fotot e saj provokuese. Olta mund të quhet si një nga femrat më seksi shqiptare.

Ana Lika

Ana është gjithashtu një nga aktoret më të reja shqiptare e cila u shfaq për herë të parë në shfaqjen tetrale “Çifti i Çuditshëm”. Ana njihet për tipin e saj të hapur dhe pa komplekse.

Arta Elezaj

Aktorja Arta Elezaj e cila u bë e njohur për publikun me rolin e “Xhakartës” në serialin “O sa mirë”. Ajo ka rrëmbyer vëmendjen me fotografitë e fundit që ka publikuar në rrjetin social Instagram, ku ka një numër të madh të ndjekësve.

Eliona Pitarka

Eliona mbahet gjithashtu si një nga aktoret e humorit më seksi. Ajo luan në Apartamentin 2XL dhe ka një fizik shumë seksi.

Përgatiti AlpeNews.al/