MËNYRA NATYRALE/ Ja si të largoni qimet e fytyrës në shtëpi – AlpeGossip
MËNYRA NATYRALE/ Ja si të largoni qimet e fytyrës në shtëpi

MËNYRA NATYRALE/ Ja si të largoni qimet e fytyrës në shtëpi

Shumica e femrave për shkak të prodhimit të tyre të lart hormonal kanë probleme me pushin dhe qimet e fytyrës.

Në disa raste kjo gjendje është shumë e rëndë sa qimet mbulojën sipërfaqen më të madhe të saj.
Sigurisht krahas mjekimit që merrni nga mjeku ka edhe një mënyrë natyrale si ti largoni ato në shtëpi, pas trajtime të shtrenjta dhe shpesh jo efektive.
Ju nevojiten:
-lëng limoni
-1 filxhan ujë
-30 gr miell
Në një tas miskoni të gjithë përbërësit duke marrë një pastë homogjene dhe më pas aplikojeni në të gjithë fytyrën.
Lëreni për 15 minuta ose deri sa të thahet plotësisht dhe më pas largojeni me një peshqir në drejtim të rritjes së qimeve.
Do të shihni se qimet do të jenë larguar me lehtësi. Përsëriteni këtë maskë sa herë që e shikoni të nevojshme.