“MESHKUJT SHQIPTARË JANË SHPELLARË”/ Moderatori i njohur habit me deklaratën e tij (FOTO) – AlpeGossip
“MESHKUJT SHQIPTARË JANË SHPELLARË”/ Moderatori i njohur habit me deklaratën e tij (FOTO)

“MESHKUJT SHQIPTARË JANË SHPELLARË”/ Moderatori i njohur habit me deklaratën e tij (FOTO)

Arbër Çepani është një prej moderatorëve më të njohur shqiptarë, i cili prej disa kohësh qëndron në krye të emisionit të mëngjesit “Mirëmëngjes Shqipëri”.

I ftuar sot në “Thumb” ai foli për karrierën e tij, por gjithashtu edhe për jetën personale. Gjatë intervistës theksi u vu tek martesa dhe flirtimi, gjë për të cilën Arbri u shpreh se nuk është gjë e keqe edhe nëse dikush është i/e martuar.

Duke folur për marrëdhëniet dhe xhelozinë moderatori u shpreh : “Kur erdha nga Italia isha -0 xheloz. Ndërsa kur fillova të njihja vajzat dhe meshkujt në shqipëri ndryshova. Vajzat këtu kanë një hall shumë të madh nuk di si ja dalin me meshkuj. Meshkujt shqiptarë janë shumë shpellarë në mënyrën se si sillen qoftë ndaj vajzave por edhe se si bashkëbisedojnë me njëri-tjetrin. E pas kësaj mendon se kështu mund të flisnin edhe për të dashurën tënde e fillon të zien diçka, xhelozi. Por nuk ia vlen të mërzitesh për xhelozi”

View this post on Instagram

Përtej klisheve, sot më shumë se asnjëherë, mendoj se të rinjtë në Shqipëri, janë shpresa e fundit që i ka mbetur këtij vendi për të kthyer një faqe të re të historisë! Kisha fatin të intervistoja Vitjola Vison në rubrikën e "Sipërmarrësve të Rinj", e cila mes shumë sakrificave që has çdo i ri në Shqipëri, bashkë me motrën e saj Kristinkën, nisën me shumë vullnet një sipërmarrje të vogël por me dashuri të madhe, që prodhonte në mënyrë artizanale biskota organike. Ashtu sikurse çdo histori e bukur që ujitet çdo ditë me ëndrra të mëdha, produktet e dy motrave nga Shqipëria e vogël, sot shiten deri edhe në tregun e madh aziatik! #meëndrrimtarët #meataqëpunojnë #meataqënuktërhiqen

A post shared by Arber Cepani (@arbercepani) on