Miriam Cani tregon episodin e pazakontë nga lindja e vajzës: Albani erdhi e më tha “Këta s’janë normalë” – AlpeGossip
Miriam Cani tregon episodin e pazakontë nga lindja e vajzës: Albani erdhi e më tha “Këta s’janë normalë”

Miriam Cani tregon episodin e pazakontë nga lindja e vajzës: Albani erdhi e më tha “Këta s’janë normalë”

E ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ishte këngëtarja e njohur dhe simpatike, Miriam Cani.

Përballë pyetjeve tngacmuese të fëmijëve, Miriam është qëndruar e fortë dhe ka rrëfyer me humor edhe një prej historive që nuk kishim dëgjuar më parë.

Bëhet fjalë për ditën e lindjes së Amelisë.

“Unë kisha shumë dëshirë të lindja në mënyrë natyrale. Ama, kur shkuam, proçesi zgjati 18 orë dhe për shkak të kontraksioneve mjekët u detyruan të më vënë në qetësues dhe të ndërhynin”, – ka treguar Miriam.

“Sigurisht, ky proçes zgjati shumë pak. Por gjermanët kanë një gjë. Kur lind një fëmijë, ata zhveshi nënën nga mesi e lart dhe vendosin fëmijën në trupin e nënës që fëmija të ndiejë erën e prindit, të dëgjojë rrahjet e zemrës. Por unë isha në gjumë. Dhe ata iu drejtuan Albanit. ‘Zotëri, mund të zhvisheni?’, i thanë mjekët Albanit. ‘Po nuk do lind unë sot!’, – u tha Albani”, – ka treguar këngëtarja e “Meteor”.

Dhe sigurisht, Albani u dorëzua.

Këngëtarja shqiptare tha se Albanin e kishin future në një dhomë dhe e kishin shtrirë më Amelinë.

“Nga fundi dëgjova një ‘Më ndihmoni! Më ndihmoni!’ dhe më pas vjen Albani e më thotë: ‘Po këta gjermatë janë të çmendur fare!”, – ka përfunduar Miriami.

Epo, edhe këtë histori nuk e kishim dëgjuar nga materniteti.