Modelet shqiptare dhe 5 sozitë e tyre në showbiz që na bën “të fërkonim sytë” (FOTO) – AlpeGossip
Modelet shqiptare dhe 5 sozitë e tyre në showbiz që na bën “të fërkonim sytë” (FOTO)

Modelet shqiptare dhe 5 sozitë e tyre në showbiz që na bën “të fërkonim sytë” (FOTO)

Janë të shumtë vipat që diku afër ose larg kanë “të ngjashmit” e tyre.

Po e nisim sot nga disa modele shqiptare të cilat kanë ngjashmëri me VIPA të Hollywood. AlpeNews.al po ju sjell dhe një herë në vëmendje disa prej tyre.

Adrola Dushi – Sophia Loren

E shpallur si femra më e bukur shqiptare, Adrola Dushi ka një ngjashmëri marramendese me yllin e kinematografisë Sophia Loren.

Xhesika Berberi dhe Gigi Hadid

Të dyja modele të dyja bjonde me tipare të theksuara dhe molleza të bukura. E si mund të mos ngjajnë!

Megi Luka-Irina Shayk
Kur është bërë një krahasim i tillë për një nga Miss Universe Albania, ajo padyshim që e ka adhuruar. Në fakt t’i ngjash një super modelje si Irina është më shumë se një fat.

Almeda Abazi-Kendall Jenner
Almeda Abazi fituesja e kurorës së Miss Globe që po zhvillon karrierën e saj të sukseshme në turqi ka një ngjashmëri të madhe me Kendall Jenner.

Amina Shena- Marilyn Monroe

Editorjali i modeles Amina Shena për revistën Elegance që erdhi si një nderim për ikonën Marilyn Monroe na la të gjithë me gojë hapur për shkak të ngjashmërisë së madhe.