Modelja shqiptare renditet mes 12 femrave më të bukura në botë – AlpeGossip
Modelja shqiptare renditet mes 12 femrave më të bukura në botë

Modelja shqiptare renditet mes 12 femrave më të bukura në botë

evista prestigjoze me bazë në Itali, por e njohur në të gjithë botën, ‘WAP Mag’ ka renditur mes femrave më të bukura të 2018-ës edhe modelen shqiptare Tika Camaj. Përzgjedhja është bërë në bazë të pamjes fizike dhe stilit që i karakterizon vajzat e njohura, nga vende të ndryshme të botës.

Ato janë simbol i suksesit, bukurisë natyrale dhe sharmit. Tika është ndër të vetmet vajza me origjinë shqiptare që ka prekur pasarelat e ‘Victoia Secret’, por ky nuk është suksesi i saj i vetëm.

Prej vitesh bukuroshja është kampione në taekwondo dhe eksperte në artet marciale. Në listën e 2018-ës, krah Camaj renditen edhe emra si: Belén Rodríguez, Vanessa Hessler dhe Taylor Hill.