Mos e besoni po deshët por njësoj si vajzat/ Ledri lexon libra romantikë kur është me pushime (FOTO) - AlpeGossip
Mos e besoni po deshët por njësoj si vajzat/ Ledri lexon libra romantikë kur është me pushime (FOTO)

Mos e besoni po deshët por njësoj si vajzat/ Ledri lexon libra romantikë kur është me pushime (FOTO)

Pas një sezoni veror të ngjeshur me koncerte, Ledri Vula ka nisur zyrtarisht pushimet.

Më tepër se me argëtim dhe të zhurmshme reperi ka zgjedhur që në këto ditë të shtatorit thjesht të shijojë detin, perëndimet, të lahet në pishinë dhe të lexojë nën hijen e çadrës libra. Po po, e lexuat mirë, të lexojë libra në shezlong.

Shpesh janë vajzat ato që ndërkohë që marrin rreze dielli poshtë çadrës në plazh, shoqëruesin e tyre kanë një libër. Por edhe Ledrit duket se i pëlqen që jo vetëm ti kalojë të qeta këto pushime por madje edhe të lexojë.

Pak më patë ai ka publikuar një foto në Instagram ku bie në sy edhe libri në ngjyrë të kuqe pranë tij. Bëhet fjalë për një novelen “Nowegian Wood” nga autori japonez Haruki Murakami. Ky libër i zhanrit romancë dramë ka në qendër të historisë një djalë të quajtur Toru Watanabe i cli bie në dashuri me ish-të dashurën e shokut të ngushtë, në të 20-tat e tij e më vonë me një mike universiteti derisa gjendet përballë një zgjdhjeje se cilën nga vajzat do të ketë pranë