“MOS E PREK KURRË FYTYRËN”/ Disa këshilla bukurie nga të parët tanë – AlpeGossip
“MOS E PREK KURRË FYTYRËN”/ Disa këshilla bukurie nga të parët tanë

“MOS E PREK KURRË FYTYRËN”/ Disa këshilla bukurie nga të parët tanë

Edhe pse dëshira për të marrë këshilla nga artistët e grimit është e madhe, nuk duhet harruar fjala e nënës apo e gjyshes. Disa emra të njohur të ekranit në botën e hollivudit kanë treguar se cfarë kanë mësuar nga më të mëdhenjtë për të pasur një lëkurë të pastër, gjë që e aplikojnë cdo ditë.

Jessica Alba – Njihet si mbretëresha e shkëlqimit natyral por duket se e gjitha vjen nga fakti se lan fytyrën cdo natë, përdor gjithmonë krem kundër diellit dhe nuk tërheq kurrë pjesën poshtë syve.

Blake Lively – E ëma i mësoi të përdorte majonezë për flokët duke e aplikuar në majat e tyre që ti jenë të shëndetshme dhe me shkëlqim.

Kendall Jenner – Ajo është ndër modelet më të suksesshme në botë, por rregulli që ka mësuar nga nëna e saj është ‘Mos e prek kurrë fytyrën’. Ne prekim fytyrën më shumë se 3 herë në orë dhe duke e bërë këtë, i japim fytyrës papastërtinë dhe yndyrën e duarve.

Priyanka Chopra – Nëna nuk i dha vetëm gene të mira, por edhe këshilla. Një prej tyre përfshin një maskë për buzët: përzieni një lugë caji me kripë, me disa gota ujë rozë dhe disa perime. Më pas masazhon lehtë buzët me të dhe i lan me ujë të nxehtë.

Ciara – Mamaja e saj nuk përdorte shumë grim, por për ti dhënë vetes një pamje femërore nuk harronte kurrë një buzëkuq.

Georgia May Jagger – Ajo është vajza e një prej reperëve të famshëm, por mësoi këshilla bukurie nga mamit. Për të patur flokë të gjatë dhe të shëndetshëm, ajo u mësua se duhet të aplikonte avokado dhe vaj ulliiri. Gjithashtu, nëna i mësoi të vendosë zbutës buzësh tek dhëmbët që të shmangë buzëkuqin që mbetet aty.