”MOS E PREKNI NATYRËN”/ Noizy i bashkohet fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa – AlpeGossip
”MOS E PREKNI NATYRËN”/ Noizy i bashkohet fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa

”MOS E PREKNI NATYRËN”/ Noizy i bashkohet fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa

Ditën e djeshme u bë i ditur lajmi se aktori me famë botërore  Leonardo DiCaprio po mbështet një kauzë të rëndësishme. Ai i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga ndërtimi i hidrocentraleve.

Ndërkohë edhe reperi i njohur shqiptar, Noizy, i është bashkëngjitur së njëjtës kauzë. Ai ka shpërndarë në profilin e tij të Instagramit postimin e DiCaprios duke treguar se dhe ai është kundër ndërtimit të hidrocentraleve.

‘Ju lutem mos e prekni natyrën’, ka shkruar ai në postimin e tij duke iu bërë thirrje të gjithë për mbrojtjen e lumit Vjosa.