MOS FLINI ME KËTO TË BRENDSHME/ Shkenca tregon sa ju dëmtojnë – AlpeGossip
MOS FLINI ME KËTO TË BRENDSHME/ Shkenca tregon sa ju dëmtojnë

MOS FLINI ME KËTO TË BRENDSHME/ Shkenca tregon sa ju dëmtojnë

E adhurojmë të gjitha ndjesinë kur shtrihemi në darkë vetëm me të brendshmet tona të preferuara… Por shkenca tregon se duhet të tregojmë kujdes në këtë aspekt, pasi mund të ketë pasoja shumë negative.

Sipas zbulimeve të disa doktorëve dhe gjinekologëve francezë, të veshurit të brendshme me dantellë ose mëndafsh kur flemë rrit rrezikun e zhvillimit të infeksioneve fungale. Kjo do t’ju dëmtojë dhe indet e vaginës, gjë që përbën shqetësim për shëndetin tuaj. Këto dy materiale, dhe pse janë shumë të këndshme, më shumë sesa pambuku, ndalojnë membranat e muzokës “të marrin frymë” dhe janë vendi perfekt që bakteret të qëndrojnë.

Gjithashtu, në mënyrë që trupi ynë të rigjenerohet gjatë natës dhe të çlirojë stresin, është mirë që të jetë në temperatura të ulëta. Prandaj të fjeturit zhveshur është mënyra më e mirë!

Ose në pamundësi, të brendshmet e pambukut janë mëse të përshtatshme