MOZZIK MPOSHT LOREDANËN/ Kënga e re e tij e zbret nga klasifikimi në Gjermani – AlpeGossip
MOZZIK MPOSHT LOREDANËN/ Kënga e re e tij e zbret nga klasifikimi në Gjermani

MOZZIK MPOSHT LOREDANËN/ Kënga e re e tij e zbret nga klasifikimi në Gjermani

Ditën e djeshme u hodh në treg bashkëpunimi muzikor i dy reperëve të suksesshëm shqiparë, Mozzik dhe Tayna.

Kënga u prit shumë mirë nga publiku dhe që në minutat e para bëri namin me klikime.

 

Pa kaluar 24 orë nga publikimi “Edhe ti” ka kaluar 2 milionë klikime duke thyer rekord.

Por jo vetëm në Shqipëri, kënga ka thyer rekord edhe në Gjermani.

Ajo renditet e para në listën e këngëve trend në këtë vend, duke lënë pas Loredanën, e cila renditet në vendin e 32.

Në kategorinë e videos muzikore më të klikuar të ditës, Mozzik dhe Tayna renditen në vendin e dytë, ndërsa Loredana në vendin e tretë.

Kënga e Loredanës “Kein Wort” zë vendin e parë në Spotify.