“MUND TA BËJ ME SY MBYLLUR”/ Kim Kardashian së shpejti avokate (FOTO) – AlpeGossip
“MUND TA BËJ ME SY MBYLLUR”/ Kim Kardashian së shpejti avokate (FOTO)

“MUND TA BËJ ME SY MBYLLUR”/ Kim Kardashian së shpejti avokate (FOTO)

Me sa duket të gjithë e paskemi nënvlerësuar Kim Kardashian West.

Kjo pasi sipërmarrësja e kompanisë së produkteve të bukurisë, së shpejti nënë e katër fëmijëve, do të studiojë ligjin e kriminalistikës.

Kim ka folur në një intervistë për “Vogue” për provimin që mund të japë së shpejti, për të studiuar ligjin dhe për t’u bërë ndoshta një avokate e zonja në fushën e reformës në drejtësi.

“Ligjin e kriminalistikës mund ta bëj me sy mbyllur. Bëra testin e parë dhe mora 100 pikë. Super i thjeshtë për mua. Leximi është ai që me të vërtetë më merr kohë. Është kaq konsumues. Konceptet unë i kuptoj në dy sekonda”, u shpreh Kim.

Vetë bashkëshorti i saj Kanye West nuk çuditet me këtë zgjedhje pasi sipas tij, ajo gjithnjë e ka pasur brenda vetes këtë aftësi.

Në verë ajo do të bëjë atë që quhet “baby bar”, një provim pranimi për në universitet që i jep të drejtën të vijojë studimet për 3 vjet.

38-vjecarja tha se është frymëzuar nga rasti i gjyshes Alice Marie Johnson, e cila ishte dënuar me burg të përjetshëm për drogë, por Kim arriti ta lironte.

Kim nisi stazhin në një firmë lirgjore në San Francisco, në mënyrë që të përgatitej për provimin dhe tani studion 18 orë në javë me dy avokatë.

View this post on Instagram

@kimkardashian's sprawling family home in Hidden Hills, California is a cathedral of warm, Belgian minimalism, designed by @axelvervoordt. Enormous is the coin of the realm here, everything designed on the scale of more. There is a staff kitchen—where the family inevitably winds up spending most of their time together—and a show kitchen, with an island as big as a dance floor and a breakfast nook that comfortably seats 20. It is an astonishment of clean, clear surfaces, nary a pot nor pan in sight. There is a grand center hall, and because the floors, walls, and ceilings are finished in the same color and texture (a kind of bone plaster), it messes with your perspective, like you might just have to walk all the way to infinity. @kimkardashian's bedroom is the size of an airplane hangar. The adjoining bathroom offers a shower big enough for a basketball team and a wall of glass that looks out into a kind of junglescape—you half expect an orca to swim up to the glass. In a house that is nearly devoid of stuff, at long last we come upon something that sparks . . . not joy exactly: a pile of big, fat books—on tort law. Just when you think you’ve kinda sorta maybe figured out who this unusual creature is, think again: Kim Kardashian West is studying to become a lawyer. Tap the link in our bio to read the full interview. Photographed by @mikaeljansson, styled by @tonnegood, written by @jonathanvanmeter, Vogue, May 2019.

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on