NATA E PARË GJYSMËFINALE E “KËNGA MAGJIKE”/ Shihni 5 detajet që iu shpëtuan nga festivali (FOTO) – AlpeGossip
NATA E PARË GJYSMËFINALE E “KËNGA MAGJIKE”/ Shihni 5 detajet që iu shpëtuan nga festivali (FOTO)

NATA E PARË GJYSMËFINALE E “KËNGA MAGJIKE”/ Shihni 5 detajet që iu shpëtuan nga festivali (FOTO)

Ditën e djeshme ka stuartuar gjysëmfinalja e parë e “kënga magjike”.Ardit Gjebrea  ka zgjedhur ta filloj në mënyrën më të veçantë dhe krah tij ishte moderatorja Bora Zemani dhe balerina Klaudia Pepa.

“Kënga Magjike” solli në skenën e Pallatit të Kongreseve plot 23 artistë të kategorisë “Big” dhe “New” “Artist” .

Nëse nuk i keni kushtuar rëndësi spektaklit ne ju njohim me disa prej detajeve më pikante që spikatëm dje.

  1.  20 fëmijë dhe 20 edicione, kjo ishte mënyra e veçantë se si Ardit Gjebrea startoi këtë vit “Këngën Magjike”.

2.Gjatë performancës së një prej konkurrentëve të kategorisë “New Artist”, Flori mbajti në pjesën e syve një aparat në të cilin shkruhej një mesazh “Të dua mam”.

3.Gjebrea sjell  në festival 12 balerinë të “Amici” ,të cilët performuan me Klaudian.

4. Skena e veçant dhe gjigande e “Kënga magjike”.

5. Veshja e Klaudia Pepa dhe Bora Zemanit që kanë nevojë për përmirësim

Përgatiti: AlpeNews.al