NDËR MË TË SUKSESSHMET NË BOTË/ Ja çfarë shifrash kap pasuria e Kim Kardashian – AlpeGossip
NDËR MË TË SUKSESSHMET NË BOTË/ Ja çfarë shifrash kap pasuria e Kim Kardashian

NDËR MË TË SUKSESSHMET NË BOTË/ Ja çfarë shifrash kap pasuria e Kim Kardashian

Në familjen Kardashian të gjithë janë të pasur dhe secili ka bizneset e tij. Kylie Jenner është në listën e njerëzv më të pasur për viti 2018, por edhe Kim Kardashian nuk mund të lihet pas.

Falë famës së saj ajo ka arritur të fitojë shuma marramendëse dhe pasuria e saj i kalon parashikimet.

Gjatë këtij viti vetëm nga rimelët ajo ka fituar 48 milionë dollarë pasi janë shitur mbi 300 mijë të tillë. Videoloja që mban emrin e saj i ka sjellë 160 milionë dollarë fitime.

Nga produktet e tjera të kozmetikës ajo i shtoi buxhetit të saj edhe 160 milionë dollarë të tjera. Për të mos harruar edhe ‘reality show-n’ ”Keeping Up With the Kardashians” , i cili nga viti në vit rrit shikueshmërinë.

Këto janë bizneset më të mëdha te Kim, por ajo ka edhe të tjerë që i sjellin akoma më shumë fitime.