Ndërron jetë në mënyrë të papritur aktorja e Bollywood – AlpeGossip
Ndërron jetë në mënyrë të papritur aktorja e Bollywood

Ndërron jetë në mënyrë të papritur aktorja e Bollywood

Ylli i kinematografisë indiane, Sridevi ka ndërruar jetë në moshën 54 vjeçare, pas një sulmi në zemër.
Ajo ka vdekur në Dubai, ku po ndiqte një ceremoni martese

Duke filluar karrierën e saj aktive në moshën katërvjeçare, ajo kishte punuar në filma në gjuhën Tamil, Telugu, Malaylam, Kannada dhe Hindi.

Ajo debutoi si aktore në një film Bollyëood në vitin 1978, së shpejti duke u bërë një nga yjet më të mëdha të filmit në Indi.

Gjatë karrierës së saj si aktore që përfshin pesë dekada, ajo ka punuar në filma të panumërt.

Në vitin 2013, qeveria indiane i dha asaj Padma Shri – nderi i katërt më i lartë civil.