Në gjurmët e të atit: Djali i aktorit shqiptar merr rolin e tij të parë (FOTO) – AlpeGossip
Në gjurmët e të atit: Djali i aktorit  shqiptar merr rolin e tij të parë (FOTO)

Në gjurmët e të atit: Djali i aktorit shqiptar merr rolin e tij të parë (FOTO)

Neritan Liçaj është një nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar . Ai e ka filluar karrierën shumë herët dhe roli që i dha më shumë hov ishte ai i Gentit në filmin “Unë, ti dhe Kasandra”, ku ai kishte rolin protagonist.

Por sot pas kaq shumë vitesh në aktrim Liçaj duket se profesionin e tij po ia trashëgon edhe të birit, Mark.

Ai ka dy djem Mark dhe Jon dhe shpeshherë ka treguar mbi pasionet e tyre të hershme për artin.

Sëfundmi aktori ka postuar imazhe të djalit të tij të madh, krah aktores Ema Andrea. Marku duket se ka marrë rolin e tij të parë në një fushatë sensibilizuese që përshin disa aktorë shqiptarë, ndër të cilët edhe vetë Neritani.

“Mark, jam krenar për ty bir që u bëre pjesë e kësaj memorie kaq tragjike dje kaq domethënëse” – ka shkruar aktori i njohur krahas fotos së të birit.