Në pritje të ëmbël dhe plot stil/ Ja 4 personazhet shqiptare: Nga Ajola Xoxa tek…(FOTO) – AlpeGossip
Në pritje të ëmbël dhe plot stil/ Ja 4 personazhet shqiptare: Nga Ajola Xoxa tek…(FOTO)

Në pritje të ëmbël dhe plot stil/ Ja 4 personazhet shqiptare: Nga Ajola Xoxa tek…(FOTO)

Shtatzënia është padyshim një nga momentet më të veçanta në jetën e një gruaje, është periudha që çdo femër shijon ditët e ëmbla të pritjes. Megjithatë siç dihet kjo fazë në jëtën e një femra shoqërohet edhe me ndryshime trupore, të cilat janë mëse të zakonshme dhe që e detyrojnë një femër të bëjë edhe shopping për t’ju përshtatur trupit të saj.

E njëjta gjë ndodh edhe me vajzat e njohura në Shqipëri, të cilat edhe në pritje të ëmbël janë kujdesur për veten dhe për t’u dukur bukur dhe plot stil. Shih për cilat bëhet fjalë:

Ajola Xoxa

 

Bashkëshortja e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është në ditët e fundit të pritjes së ëmbël dhe gjatë gjithë kësaj periudhe është treguar edhe e tërhequr lidhur me publikimet në rrjetet sociale. Megjithatë ajo nuk na ka lënë në errësirë, por ka shpërndarë disa herë foto të sajat në eventet ku i është dashur të marr pjesë. Besnike e fustaneve të gjata e të zeza- të thyera tek-tuk me ndonjë detajë, Ajola rrallë herë ka zgjedhur të vesh ngjyra. Madje edhe ato pak herë kur e ka bërë këtë, ka qëndruar te ngjyrat e ngrohta dhe të ëmbla.

Jona Spahiu

Moderatorja e Digitalb është gjithashtu në pritje të ëmbël të fëmijës së saj të parë, ndonëse gjinia nuk dihet ende. Jona krahas fustaneve të ngushta pas trupit në ngjyrë të ërrët, shtatzëninë e ka kaluar me fustane plot ngjyra të gjera e të gjata që duhket thënë që i kanë shtuar edhe më shumë hijeshinë.

 

Ornela Muçaj

Ornela është arkitekte dhe fashioniste e njohur në Instagram dhe njëkohësisht është në pritje të ëmbël të një princeshe. Herë pas here ajo publikon foto të sajat ku sa i përket veshjeve spikasin fustanet e gjata si dhe shajet të cilat ajo i kombinon aq bukur edhe me aksesorët e tjerë.

Vivjan Canaj

Modelja shqiptare Vivian Canaj është një tjetër personazh i njohur që po shijoj ditët deri në pritje të fëmijës së saj të parë. Në nisje të shtatzënisë modelja nuk hoqi dorë nga fundet apo pantallonat e shkurtra, ndërsa tani i është bashkuar grupit të mamave të ardhshme që gjejnë rehati te fustanet e gjata plot ngjyra e të kombinuara me aksesorë.