NË TË NJËJTIN PROFESION/ Njihuni me vipat shqiptarë që ecën në gjurmët e prindërve: Nga Gaz Paja tek… – AlpeGossip
NË TË NJËJTIN PROFESION/ Njihuni me vipat shqiptarë që ecën në gjurmët e prindërve: Nga Gaz Paja tek…

NË TË NJËJTIN PROFESION/ Njihuni me vipat shqiptarë që ecën në gjurmët e prindërve: Nga Gaz Paja tek…

Talenti duket se kalon nga prindërit tek fëmija dhe këtë e vërtetuan më së miri artistët e ekranit shqiptar. Gjithmonë ëndrra e fëmijëve është të bëhen si mami dhe babai kur të rriten  dhe disa nga vipat tanë mesa duket, ia kanë dalë.

Zgjodhën të njëjtën profesion  si prindërit dhe patën po të njëjtën sukses. Sigurisht që të ndash me të njëjtin pasion dhe talent si mami ose babi është kënaqësia më e madhe. Në daljet televizive disa nga artistët e kanë pohuar lumturinë e madhe që u sjellë profesioni i njëjtë.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me disa nga vipat shqiptar që ndoqën gjurmët e prindërve të tyre në profesion.

Sabri dhe Ermal Fejzullahu

Gaqo dhe Pirro Çako

Albërie dhe Anxhelina Hadërgjonaj

Luftar dhe Gazmend Paja

Zef dhe Julian Deda

Edi dhe Greg Rama

Albi dhe Llaqi Nako

Përgatiti: AlpeNews.al