NGA 500-3,500 LEKË/ Ja 15 paleta që do të duken fantastike në sytë tuaj – AlpeGossip
NGA 500-3,500 LEKË/ Ja 15 paleta që do të duken fantastike në sytë tuaj

NGA 500-3,500 LEKË/ Ja 15 paleta që do të duken fantastike në sytë tuaj

Përgjithësisht është krijuar ideja se produktet kozmetike që shiten nëpër supermarkete janë të dëmshme për lëkurën dhe nuk qëndrojnë mirë në fytyrë. Megjithatë, të shumtë janë artistët e makeup-it që theksojnë vazhdimisht se disa nga produktet e tyre të preferuara janë ato që shiten në supermarkete, sepse jo vetëm që nuk përmbajnë përbërës të rrezikshëm për lëkurën, por janë më të pigmentuar dhe kanë aftësi hidratuese.

Sikur të mos mjaftonte, janë shumë herë më të lira. Në vijim gjeni një listë me paleta dhe tone për sytë, të cilat i gjeni në supermarketet që kanë produkte kozmetike. Por mund t’i porosisni edhe në internet. Çmimet variojnë nga 500 deri në 3,500 lekë.

Wet ‘n Wild Megalast Liquid Catsuit Liquid Eyeshadow

NYX Love You So Mochi Electric Pastels Eyeshadow Palette

Rimmel Magnif’eyes Eye Palette, Nude Edition

Revlon Colorstay Looks Book Eye Shadow Palette

Wet ‘n Wild Color Icon Eyeshadow 10 Pan Palette

E.L.F. Cosmetics Mad for Matte Eyeshadow Palette

Flower Beauty Shimmer & Shade Eyeshadow Palette

NYX Swear By It Shadow Palette

Revlon Illuminance Crème Shadow

Physicians Formula Murumuru Butter Eyeshadow Palette

Essence Salut Paris Eyeshadow Palette

Covergirl Smoky TruNaked Eyeshadow Palette

Catrice X Eman Bronzed AF Eyeshadow Palette

Burt’s Bees Natural Eye Shadow Palette

L’Oréal Paris Infallible 24 Hour Eye Shadow