NGA FAMILJA DERI TEK NDJEKËSIT/ Alketa Vejsiu rendit gjithçka për të cilën sot është mirënjohëse (FOTO) – AlpeGossip
NGA FAMILJA DERI TEK NDJEKËSIT/ Alketa Vejsiu rendit gjithçka për të cilën sot është mirënjohëse (FOTO)

NGA FAMILJA DERI TEK NDJEKËSIT/ Alketa Vejsiu rendit gjithçka për të cilën sot është mirënjohëse (FOTO)

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu ka zgjedhur që me anë të postimi në rrjetet sociale të ndajë me ndjekësit për çfarë është mirënjohëse më shumë në jetën e saj. Alketa ka treguar se sa mirënjohëse është për gjithë dashurinë që merr nga njerëzit e saj më të dashur dhe miqtë.

“Jam mirnjohese per Dashurine! Jam mirnjohese qe une dhe familja ime gezon shendet dhe jam me shume se kurre e ndjeshme ndaj atyre qe luftojne per jeten dhe atyre qe si profesion kane “te shpetojne jete”.
Ndjej nje vleresim te vecante per te gjjthe ata qe kane “dhuruar” ne te madhen apo te voglen e tyre kete periudhe, per ta bere boten nje vend me te mire! Me prek thellesisht cdo akt njerezor ku njerezit japin pa pritur asgje ne kthim! Ndihem mirnjohese per ata qe sot punojne per ata qe jane ne shtepi qe ta kene te lehte dhe normale karantinen! Ndihem mirnjohese qe mami dhe babi “jetojne” dhe qe mund ti telefonoj e ti them sa i dua! Jam mirnjohese qe kam ata pak miq te vertete qe me shkruajne dhe pyesin “Si Je? Na mori malli”! Jam mirnjohese qe kam realizuar nje pjese te endrrave te mia dhe qe kam ndihmuar plot te tjere te realizojne endrrat e tyre! Jam mirnjohese qe kam pasur mundesine te provoj shijen e “humbjes, deshtimit, rrezimit” sepse nga keto emocione kam mesuar te shijoj dhe vleresoj fitoret! ( deshtimi eshte cmimi qe paguajne fitimtaret por eshte shume me mire sesa te rrish ne kolltuk pa bere gje duke gjykuar jeten dhe sfidat e te tjereve). Jam mirnjohese qe marr dashuri nga ata te cileve ju jap dashuri! Nuk me duhet dashuria e te gjitheve dhe nuk jetoj si funksion i te tjereve per te marre pelqimin e tyre me cdo kusht! Jetoni fort per veten tuaj dhe ata qe jane qendra e botes suaj! I jam mirnjohese kolegeve me te cilet bej biznes dhe qe ne keto dite te veshtira jane prane meje sic une kam qene gjithmone prane tyre ne te mire e ne te keq e qe me kujtojne qe dore per dore do ja dalim te gezojme rifillimin pas kesaj periudhe te cuditshme! Ju jam mirnjohese te gjitheve ju qe nuk ju njoh fare e me njihni shume pak, dhe ju siguroj qe me energjine tuaj te mire mberrini ne zemren time! Ju uroj Gezuar Pashket ne pritje te shume Festave te tjera per te cilat do kendojme, vallezojme dhe do festojme sepse e ardhmja do te shkelqeje me e bukur se kjo pranvere e heshtur ku fiks si dallendyshet jemi mbledhur te gjithe tek ajo qe mbetet dhe ka me shume vlere, foleja jone! Ti per cfare ndihesh mirnjohes?”, ka shkruar Vejsiu në postimin e fundit ku shfaqet pranë një biçiklete plot lule.
Të gjithë personazhet e njohur kanë ndarë urimet e tyre të festës së Pashkëve në llogaritë e tyre sociale, duke treguar gëzimin se janë mirë dhe shpresën se e gjitha kjo situatë e vështirë do të kalojë për pak kohë.

View this post on Instagram

Një mesazh per Mirënjohjen❤️ Jam mirënjohëse për dashurinë! Jam mirënjohëse që unë dhe familja ime gëzon shëndet dhe jam më shumë se kurrë e ndjeshme ndaj atyre që luftojnë për jetën dhe atyre që si profesion kanë “të shpëtojnë jetë”. Ndjej një vlerësim të veçantë për të gjithë ata që kanë “dhuruar” në të madhen apo të voglen e tyre këtë periudhë, për ta bërë botën një vend më të mirë. Më prek thellësisht çdo akt njerëzor ku njerëzit japin pa pritur asgjë në kthim! Ndihem mirënjohëse për ata që sot punojnë për ata që janë në shtëpi që ta kenë të lehtë dhe normale karantinën! Ndihem mirënjohëse që mami dhe babi “jetojnë” dhe që mund t’i telefonoj dhe t’ju them sa i dua! Jam mirënjohëse që kam ata pak miq të vërtetë që më shkruajne dhe pyesin “Si Je? Na mori malli”! Jam mirënjohëse që kam realizuar një pjesë të endrrave të mia dhe qe kam ndihmuar plot të tjerë të realizojne ëndrrat e tyre! Jam mirënjohëse që kam pasur mundësinë të provoj shijen e “humbjes, dështimit, rrëzimit”, sepse nga keto emocione kam mësuar të shijoj dhe vlerësoj fitoret! (dështimi është çmimi që paguajnë fitimtarët, por është shumë më mirë sesa të rrish në kolltuk pa bërë gjë duke gjykuar jetën dhe sfidat e të tjerëve). Jam mirënjohëse që marr dashuri nga ata të cilëve ju jap dashuri! Nuk më duhet dashuria e të gjitheve dhe nuk jetoj si funksion i të tjerëve për të marrë pëlqimin e tyre me çdo kusht! Jetoni fort për veten tuaj dhe ata që janë qendra e botës suaj! I jam mirënjohëse kolegëve me të cilët bëj biznes dhe që në këto ditë të vështira janë pranë meje siç une kam qenë gjithmonë pranë tyre në të mirë e në të keq e që më kujtojnë që dorë për dore do ia dalim të gëzojmë rifillimin pas kësaj periudhe të çuditshme! Ju jam mirënjohëse të gjithëve ju që nuk ju njoh fare e më njihni shume pak, dhe ju siguroj që me energjinë tuaj të mirë mbërrini në zemrën time! Ju uroj ; Gëzuar Pashkët në pritje të shumë festave të tjera për të cilat do këndojmë, vallëzojmë dhe do festojmë, sepse e ardhmja do të shkëlqejë më e bukur se kjo pranverë e heshtur ku fiks si dallëndyshet jemi mbledhur të gjithë tek ajo që mbetet dhe ka më shumë vlerë; Foleja jonë! Ti për çfarë ndihesh mirënjohës?

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on