NGA FESTA NË MORT/ I riu vret vëllain në dasmën e motrës – AlpeGossip
NGA FESTA NË MORT/ I riu vret vëllain në dasmën e motrës

NGA FESTA NË MORT/ I riu vret vëllain në dasmën e motrës

Ky është momenti tronditës kur një pakujdesi e çastit e ka kthyer dasmën në mort.

Hasan Koyun po kërcente në dasmën e motrës në Nidge të Turqisë, kur vëllai i tij  i vogël, Ramazan Koyun, mori armën dhe nisi të qëllonte në shenjë gëzimi.

Një nga plumbat kapi 30 vjeçarin, i cili u dërgua me urgjencë në spital, por pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve nuk mundi të shpëtonte.

Policia arrestoi 9 persona, por nga hetimet doli se Hasan u qëllua nga vëllai i tij i vogël. Ramazan është arrestuar dhe po pret ditën e gjyqit.

Ndërkohë video nga dasma po bën xhiron e rrjetit.