NGA TË THJESHTA NË EKSTRAVAGANTE/ Ja çfarë fustanesh zgjodhën bukuroshet shqiptare ne dasmat e tyre (FOTO) – AlpeGossip
NGA TË THJESHTA NË EKSTRAVAGANTE/ Ja çfarë fustanesh zgjodhën bukuroshet shqiptare ne dasmat e tyre (FOTO)

NGA TË THJESHTA NË EKSTRAVAGANTE/ Ja çfarë fustanesh zgjodhën bukuroshet shqiptare ne dasmat e tyre (FOTO)

Dasma, për shumë femra është dhe konsiderohet si një ndër ditët më të veçanta të jetës prandaj dhe ato kujdesen që çdo gjë të jetë perfekte.

Pavarësisht rëndësisë që ka kjo ditë, nuset zgjedhin të duken bukur sipas mënyrës së tyre. Nëse gjithmonë jemi mësuar të shohim stilin e fustanit të princeshës me tualet dhe flokë të dendura, ka dhe nga ato vajza që preferojnë të jenë të thjeshta dhe modeste, dhe përsëri ja dalin të duken si princesha.

Në dasmat VIP, vitet e fundit kemi hasur shumë bukuroshe të cilat janë dukur shumë bukur në ditën e tyre të rëndësishme, por sigurisht sipas stilit të tyre.

Me fustan ekstravagant ose të thjeshtë, ne do t’ju sjellim disa foto të bukoreshve shqiptare në dasmat e tyre dhe look-un që ato kënë zgjedhur. /AlpeGossip.al

Nora Istrefi

Emina Cunmulaj

Sara Hoxha

Jona Spahiu

Marina Vjollca

Orinda Huta

Xhensila Myrtezaj

Angela Martini

Elita Rudi

Miriam Cani

Ira Seferi

Maria Prifti (vajza e Stefi Priftit)

Jonida Vokshi