NGA VEZËT E KUQE TEK…/ Ja urimet speciale dhe si i festuan VIP-at Pashkët (FOTO) – AlpeGossip
NGA VEZËT E KUQE TEK…/ Ja urimet speciale dhe si i festuan VIP-at Pashkët (FOTO)

NGA VEZËT E KUQE TEK…/ Ja urimet speciale dhe si i festuan VIP-at Pashkët (FOTO)

Besimtarët orthodoksë në mbarë botën kremtojnë sot Pashkët, Ringjalljen e Krishtit. Festimet në Shqipëri kanë nisur që prej mbrëmjes së djeshme dhe madje nuk mund të mungojnë as postimet e vipave në rrjete sociale.

Sigurisht një pjesë e mirë e tyre përmbajnë elementë tradicionalë për sa i përket gatimit dhe vezëve të kuqe por gjithashtu nuk kanë munguar edhe urime t etyre për besimtarët e tjerë.

AlpeNews.al do t’ju njohi me detaje nga festimet e vipave në këtë ditë të rëndësishme për besimin e tyre fetar si dhe urimet e ndryshme që kanë shkëmbyer me njëri tjetrin:

Enca Haxhiaj

Eni Çobani

Jona KAlemaj

Delinda Disha

Rashel Kolaneci

Hygerta Sako

/AlpeNews.al