NJË “BIZNESWOMEN”/ VIP-et dhe blogeret shqiptare si sipërmarrëse – AlpeGossip
NJË “BIZNESWOMEN”/ VIP-et dhe blogeret shqiptare si sipërmarrëse

NJË “BIZNESWOMEN”/ VIP-et dhe blogeret shqiptare si sipërmarrëse

Jemi mësuar që të ndeshemi më së shumti me meshkuj që merren me biznes, femrat që krijojnë bizneset e tyre janë të rralla. Jashtë Shqipërisë numri i tyre është më i madh e madje konsiderohet e zakonshme. Ndërsa këtu është vërtetë një arritje e suksesshme që një femër të bëhet sipërmarrëse e një ideje.

Mirëpo disa nga VIP-et shqiptare i janë futur rrugës së biznesit dhe siç duket deri tani suksesi po i ndjek më së miri. madje kemi dhe rastin e atyre që ja dalin përpos jetës familjare si një nënë e një bashkëshorte. ALPEgossip.al  ju sjell më poshtë disa prej tyre:

Fatma Haxhialiu dallohet për flokët e saj kaçurrela dhe shkurt po e quan rrela, nga ku krijoi linjën e saj me produkte organike për kujdesin ndaj rrelave. “Fatmarrela” ka vendsour që t’i quaj ajo produktet që ofron.

View this post on Instagram

Nëse ke një biznes në fushën e estetikës, bukurisë dhe shëndetit eja edhe ti dhe bëhu pjesë e Workshop-it “Health and Beauty”. Do të jetë pikërisht ky event që do të bëjë bashkë disa prej bizneswoman-et më të njohura në këto fusha në Shqipëri, gra të pushtetshme në biznes që kanë zgjedhur të investojnë dhe të ngrenë një brand i cili është përkthyer deri tani në sukses. Mësoni në vijim se si mund të reklamohet edhe biznesi juaj në një nga panairet e rëndësishme në Itali. Qëllimi i workshop-it është njohja me produktet e ndryshme për shëndetin e flokëve, lëkurës së trupit dhe fytyrës, prezantimi i metodave dhe makinerive inovatore në trajtimet e trupit, rëniet në peshë, celulitit, depilimeve etj. Do të ketë diskutim mbi dietat e shëndetshme në bazë të organizmit duke dhënë eksperienca të efektshme dhe me rezultate fantastike. Do të shpalosen gjithashtu metodat më të fundit dhe teknikat e make-up profesional. Orën e fundit te eventit do të bëhen konsulta falas për të pranishmet, shitje edhe blerje të produkteve të reklamuara. Të gjithë ata që duan të marrin pjesë biletat janë aktualisht në shitje dhe kushtojnë 2000 lekë. Workshop-i do të mbahet në datën 22 shkurt në hotel Internacional Tirana nga ora 09:00-14:00 Per me shume info @easyalbania

A post shared by Fatma Haxhialiu (@sipas_fatmes) on

View this post on Instagram

Fytyra imeeee kur @nerta.tushe me thote jemi gati sold out, ka shume pak sete te mbetura, si do ja bejme? Une; po vij ne laborator te punoj me ju gjithe naten,🙈🤣 te bejme gati setet e tjera se ka akoma dhjetera mesazhe te pahapura inbox dhe nuk dua te merziten rrelset e mia nga pritja 😭😭😭😭 Faleminderiiit per besimin, na vjen keq qe nuk e kishim parashikuar kaaaq shume fluks rrelseeeee. Ama ju premtojme qe do i kemi shuume shpejt brenda 2 ditesh, setet e tjera. Nqs e do urgjent nje set, ose nje produkt Fatmarrela, shko tani dhe porosite, sepse jane te fundit fareee😩🙈 @fatmarrela #photocredits @iambeati #dolldress @frederikaartimartesor #mua @makeupbynensi #hairproducts @fatmarrela linja e proteines

A post shared by Fatma Haxhialiu (@sipas_fatmes) on

 

Sara Kolami, një nga blogeret më të njohura në vendin tonë po sjell “SaraKolami.colletion” një brand të ri të veshjeve të saj. Ajo po i futet botës së tregut me stilin e saj unik dhe kombinimet e veçanta si një “bizneswomen”.

 

 

Rezarta Shkurta, përveçse një femër e njohur e ekranit shqiptar, tanimë është edhe një sipërmarrëse shumë e suksesshme e “Hera Company”, organizuese eventesh.

View this post on Instagram

• @heracompany.shpk Prishtine Ende ne keto momente qe po ju shkruaj,ndjej emocionet e forta qe perjetova sot. Jo vetem sepse Hera Company u hap ne Prishtine por sepse sot pata fatin te lumturoj femijet e fshatit SOS! Femijet qe rriten nga prinderit e tyre kane mundesi te realizojne setet nga me te ndryshmet ,po per femijet qe nuk i kane prinderit, kush mendon? Sa pak na kushton te lumturojme keta engjej🙏🏻 dhe ti dhurojme kujtime nga femijeria e tyre! Por nuk e lam me kaq… Kerkuam dhe u bashkuam me njerez shume te mire te cilet te gjithe ishin te gatshem per tju bashkuar nismes se @heracompany.shpk Prishtine @spar_kosova @jetarukiqi Do jete donatore per gjate 1 viti per cdo shpenzim te nevojshem per keta femije @granddecor Do te realizoj cdo ditelindje te tyre, per tja bere kete dite sa me speciale. Dhe faleminderit dhe 17 donatoreve te tjere , te cilet dhe pse vendosen te qendrojne anonim, ndihmuan keta femije ne gjithshka cfare per ta eshte e nevojshme per nje femijeri sa me te lumtur. Dhe si per ta mbyllur, ne gjithashtu vendosem qe nje nga nga vajzat e fshatit SOS e cila sapo ka mbushur moshen madhore te punesohet e te jete pjese e familjes sone tashme te madhe #HeraCompany • Ky eshte vetem fillimi🙏🏻 Jam e mbushur plot me dashuri , qe pres me padurim ta ndaj me te gjithe femijet e botes Lokacioni jone i rradhes do te jete Londra Deri ather, Prishtine ta gezojme Hera Company

A post shared by Rezarta Shkurta (@rezartashkurta) on

 

 

Rozana Radi përveçse këngëtare dhe aktore që prej vitit 2017 ka në sipërmarrje “Rose by Rozana Radi”, një boutique që tregton veshje për vajzat dhe zonjat.

View this post on Instagram

Kur thua Krishtlindje 🎄 ke thene ngjyra, drita, dashuri, gezim, shendet dhe njerez te mire! Keshtu duhet te jet jeta cdo dite. Ne ne @rosebyrozanaradi_ 🥀 kete Krishtlindje kemi vendosur t’ju dhurojm nje koleksion fustanesh nuserie 👰 prrallor. Jo pa qellim vendosem ti prezantojme kete muaj sepse dhjetori eshte muaji i festave ! Duke veshur nje fustan Rose 🥀 mbremja juaj kthehet ne nje feste. Gezuar Krishtlindjen miq…jepni nje perqafim me shume vishuni mire dhe festoni per jeten !! Dress @rosebyrozanaradi_ 👗 Stil @vloramustafa_fashion 👰 Make-up @sallon_first_diva 💄 Photo @klevinhalili 📷 Model @feridekuqi 🧚‍♀️ @jonahcangtari 🧜‍♀️ @alesiabali 🎊🎁

A post shared by 🆁🅾🆉🅰🅽🅰 🆁🅰🅳🅸 🥀 (@rozana_radi) on

 

Zaimina Vasjari nga këngëtare është shndërruar në një sipërmarrëse dhe drejton rreth tre biznese në Tiranë. Pas dyqanit me veshje dhe këpucë ajo nisi dhe një tjetër biznes përkushtuar fëmijëve, për krijimin e veshjeve “matchy-matchy” mes nënës dhe fëmijës.

View this post on Instagram

🌸1 Qershor 🌸

A post shared by ᴢᴀɪᴍɪɴᴀ ᴠᴀsᴊᴀʀɪ (@zaimina_vasjari) on

 

Amarda Toska ka biznesin e saj të fustaneve të nusërisë, jo vetëm në kryeqytet, por edhe në disa qytete të Shqipërisë.

View this post on Instagram

Sweet wedding 18/01/2020 Vtin 2020 e nisem me një dasëm aq të ëmbël dhe aq të bukur si kurrë më parë. Data 18 janar për mami Anjezen dhe babi Elidonin do te shenonte diten me te rendesishme te tyre, kurorezimi I dashurise dhe ditelindja e pare e vogelushes se tyre Ester.Kjo e fundit e beri atë mbrëmje edhe më të bukur. StafI I dedikuar i Ami Event cili pas nje pune intensive artiti ne nje realizim perfekt. Bashkepunetoret tane gjithashtu jane ata qe per vite me rradhe na kane suportuar dhe kane bere te munudur qe te gjitha eventet e organizuara nga Ami event te jene te nje niveli te larte Floral design @Studiocreativetr Fotograf @martinqafzezi_ photography Ndricim @tiranalightingsound Video production @e.marketing.al Location @adorionspalace

A post shared by Amarda Toska (@amardatoska) on

 

Bora Zemani krahas moderimit që jemi mësuar ta shohim, së fundmi vjen si sipërmarrëse e një linje me veshje sportive.

View this post on Instagram

Jeni gati t'i shtoni garderobes suaj kostumin "Pouder Pink" nga @bzzz.company? 💓 Ne sot u beme 1 javesh 👼🏼, ndaj ne shenje falenderimi per gjithe interesimin dhe mbeshtetjen tuaj, vendosem te bejme nje Giveaway! 🎁 Jane edhe disa rregulla per tu ndjekur… ________________________________________ 1. Bej follow @borazemani dhe @bzzz.company 2. Bej like foton 3. Bej tagg 3 miq 4. Miqte tuaj duhet te bejne follow @borazemani dhe @bzzz.company Ps: Nese personi i perzgjedhur nuk i ka plotesuar kerkesat e mesiperme, atehere do te rizgjidhet dikush tjeter! ________________________________________ Giveaway mbyllet te dielen date 16/02/2020 Be a bee! 🐝 #giveaway #bzzz #bebzzz #bzzzcompany

A post shared by Bora Zemani (@borazemani) on

View this post on Instagram

Stay tuned… 👉🏻 @be__bzzz

A post shared by Bora Zemani (@borazemani) on