NJIHET DERI NË IZRAEL/ Ja ç’thonë mediat e huaja për Renato Mekollin (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
NJIHET DERI NË IZRAEL/ Ja ç’thonë mediat e huaja për Renato Mekollin (FOTO+VIDEO)

NJIHET DERI NË IZRAEL/ Ja ç’thonë mediat e huaja për Renato Mekollin (FOTO+VIDEO)

Shefi i kuzhinës, Renato Mekolli, është kthyer në një ndër emrat më të njohur të showbizit shqiptar, i cili tërhoqi vëmendjen e publikut me emisionin e tij të gatimit, ku pjesëmarrësit konkurronin për t’u bërë shefa të zotë të kuzhinës.

Mirëpo fama e tij ka arritur deri në Izrael, ku Renaton e kanë përmendur në edicionin qëndror të lajmeve.

Ata vlerësojnë Renaton, emisionin dhe restorantin e tij, gjë që e ka bërë shefin e kuzhinës të ndihet krenar për punën e tij. Madje, ai e ka ndarë videon nga edicioni i lajmeve në profilin e tij në Instagram.