Njihuni me 5 trendet e bukurisë që pritet të bëjnë “namin” këtë sezon – AlpeGossip
Njihuni me 5 trendet e bukurisë që pritet të bëjnë “namin” këtë sezon

Njihuni me 5 trendet e bukurisë që pritet të bëjnë “namin” këtë sezon

Ndërsa një sezon ikën dhe një tjetër vjen, të flasësh për trendet është e pashmangshme. Frymëzimin mund ta marrësh kudo, nga pasarelat e modës apo nga rrjetet sociale. Por një mënyrë shumë e mirë për të marrë ide interesante është dhe “Pinterest”.

E konsideruar nga shumë njerëz si një koleksion i imazheve dixhitale, është kthyer në një destinacion global për parashikimin e vendimeve që njerëzit marrin në çdo aspekt të jetës, veçanërisht atë të bukurisë.

Kështu që nëse po kërkon trende të reja për flokët dhe makijazhin për sezonin e vjeshtës, këtu keni 5 prej tyre:

1.Makijazhi me xixa

 

 

2.Gërshetat

3.Makijazhi lejla

4.Buzëkuqi ngjyrë vere

5.Manikyr i kuq