“Sa ta takoj, do ti heq nishanin”. Eli Fara tregon si asnjëherë historinë me doktorin që… (VIDEO) – AlpeGossip
“Sa ta takoj, do ti heq nishanin”. Eli Fara tregon si asnjëherë historinë me doktorin që… (VIDEO)

“Sa ta takoj, do ti heq nishanin”. Eli Fara tregon si asnjëherë historinë me doktorin që… (VIDEO)

Këngëtarja e suksesshme Eli Fara ishte e ftuara e moderatorit Ermal Peçi në programin IN të fundjavës ‘Një kat më lart’. Një bisedë mbushur me rrëfime e momente unike të këngëtares, në një intervistë që e solli Elin më pranë publikut. Teksa Ermali e surprizoi me videoklipet e saj të para, xhiruar në vitin 1988 e pyet për nishanin e saj të famshëm. Eli shumë rrallë ka folur për historinë që fshihet pas heqjes së tij, ndaj e tregon për herë të parë në ‘Një kat më lart’.

‘Kur xhiroja klipet me regjisorin Pali Kuke në ‘97, ai ishte i pa kënaqur me profilin. Nishani ndryshonte formën, filloi të zmadhohej, nuk kishte më bukurinë e fillimit. Që atëherë thashë nuk e dua më, si do t’ja bëj më këtë nishanin. Ishte koha e luftës në Kosovë dhe takoj një mjek të famshëm të Kosovës. Sa e takova më tha “Sa herë të kam parë, kam thënë do t’ja heq nishanin’.