Njihuni me princeshën bukuroshe të Arabisë Saudite, që thyen tabutë (FOTO) – AlpeGossip
Njihuni me princeshën bukuroshe të Arabisë Saudite, që thyen tabutë (FOTO)

Njihuni me princeshën bukuroshe të Arabisë Saudite, që thyen tabutë (FOTO)

Princesha e Arabisë Saudite, Hayfa Bint Abdullah el Saud është bërë imazh i revistës “Vogue”, edicion i Arabisë Saudite.

Ajo është e bija e mbretit Abdullah, i cili u nda nga jeta vitin e shkuar.

Princesha ka pozua në një makinë dhe publikimi i kësaj poze i paraprin lejimit të drejtimit të makinave nga ana e femrave në Arabinë Saudite.

Dalja e një princeshe në kopertinat e revistave, si një modele, është një ngjarje e rrallë për botën arabe.