NUK E DALLOI ASKUSH/ Këngëtares shqiptare i paskan rënë flokët “extension” në mes të koncertit – AlpeGossip
NUK E DALLOI ASKUSH/ Këngëtares shqiptare i paskan rënë flokët “extension” në mes të koncertit

NUK E DALLOI ASKUSH/ Këngëtares shqiptare i paskan rënë flokët “extension” në mes të koncertit

Një nga sikletet më të mëdha të artistëve është kur përballen me ndonjë skenë të pakëndshme kur performojnë në spektakël apo nëpër koncerte.

Këngëtarja nga Kosova, Arta Bajrami, duket se ka kaluar një të tillë, por askush nuk e ka vënë re.

Në një intervistë për “Prive”, ajo tregoi se çfarë i ndodhi kur po performonte gjatë një koncerti jashtë kufijve shqiptarë:

“Duke performuar, duke kërcyer, isha shumë energjike, po kuptoja që flokët extension ishin gati për të më rënë. Që të mos binin në tokë, që të qeshte gjithë publiku, atëherë i kapa shpejt dhe ja hodha nga pas dikujt, që i kaloi në prapaskenë. Dhe kështu shpëtova. Nuk di e dalloi publiku, por s’më ka përmendur askush asgjë”.

Mesa duket kjo skenë i ka shpëtuar të gjithë të pranishmëve dhe mund të themi që Arta bëri veprimin e duhur.