“Nuk e kuptova si arrita deri në shtëpi”, këngëtarja shqiptare rrëfen tmerrin nga tërmeti – AlpeGossip
“Nuk e kuptova si arrita deri në shtëpi”, këngëtarja shqiptare rrëfen tmerrin nga tërmeti

“Nuk e kuptova si arrita deri në shtëpi”, këngëtarja shqiptare rrëfen tmerrin nga tërmeti

Ajo është një këngëtare shumë e njohur dhe mund të konsiderohet një divë e muzikës shqiptare. Një këngëtare që gjithmonë vjen me prurje të reja, gjithmonë shumë aktive në muzikë. Manjola Nallbani vazhdon të jetë një nga këngëtaret më të mira shqiptare.

E ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, ajo foli për klipin e saj më të ri në muzikë dhe projekte të tjera muzikore. “Ti je fati im” titullohet kënga më e re e saj shoqëruar edhe me një klip.

Gjatë bisedës me moderatoren Rudina Magjistari këngëtarja iu përgjigj edhe pyetjes nëse kjo këngë i dedikohej bashkëshortit të saj:

“Natyrisht nëse unë nuk do të ndjeja dashuri për Sokolin, i cili është gjysma ime, është fati im, nuk do kisha inspirim dhe nuk do të kisha motiv për të shkruar dhe për të tjerët. Sepse natyrisht kur ti bën një këngë, arti bëhet për gjithë të tjerët që t’ia këndosh edhe dashurisë apo gjysmës së publikut”, tha Nallbani duke nënvizuar që teksti i këngës është krijuar nga ajo vetë.

Por përveç aktivitetit të saj artistik Manjola Nallbani përcolli nga studioja e “Rudinës” edhe një mesazh tepër të rëndësishëm. Ajo shpjegoi arsyen përse u bë pjesë e fushatës për të dhuruar gjak.

“Në fakt kur më kontaktuan para dy ditësh për të dhuruar gjak, në kështu rastesh unë tregohem e gatshme absolutisht pa e menduar dy herë. Mamaja ime ka punuar me të sëmurët hemofilikë dhe ata kanë shumë nevojë për gjak. Për sa i përket solidaritetit njerëzor besoj se secili nga ne mund të bëjë minimumin e vet dhe të dhurojë gjithmonë në kushte shumë të larta higjiene. Nuk është se gjaku që dhurojmë ne mund të shpëtojë jetë njerëzish, por figura jonë, emri jonë shërben për të sensibilizuar njëçikë më tepër”.

Këngëtarja shtoi se kur dhurimi i gjakut bëhet në kushtet e duhura, nuk ka asnjë pasojë për shëndetin.

“Unë dje do isha ndjerë shumë mirë në fakt po ngaqë na tundi mirë ai tërmeti, pak pasi dhuruam gjak dhe pa mendje duke menduar se vajzat do të ishin tmerruar kam dalë nëpër diell në këmbë me gjithë shiritin e bardhë në krah dhe nuk e kuptova si arrita deri në shpi. Nuk e mora veten gjithë ditën pastaj, jo nga gjaku po nga tronditja e tërmetit dhe nga dielli”