NUK E PRANUAN/ Erik LLOSHI nxjerr të fshehtat e Festivalit të RTSH-së (FOTO) – AlpeGossip
NUK E PRANUAN/ Erik LLOSHI nxjerr të fshehtat e Festivalit të RTSH-së (FOTO)

NUK E PRANUAN/ Erik LLOSHI nxjerr të fshehtat e Festivalit të RTSH-së (FOTO)

Pak ditë më parë u bë e ditur se këngëtari shumë i dashur për publikun, Erik Lloshi nuk është pranuar të bëhet pjesë e Festivalit të Këngës në RTSH. “Newsbomb.al” bëri të ditur se kënga e Erikut është refuzuar të bëhet pjesë e listës së këngëve të tjera pjesëmarrëse.

 

I ftuar së fundmi në emisionin “Semafor” në RTSH, Eriku u shpreh se ky është një vendim i padrejtë dhe zbuloi se në festival ka kompozitorë të huaj, gjë që nuk është e lejueshme.

“Isha me tekst dhe muzikë të shkruajtur nga vetë unë. Me atë informacion që kam, ka kompozitorë të huaj gjë që nuk është e lejueshme dhe më vjen shumë keq për këtë pjesë. Ka kompozitorë që nuk kanë kombësi shqiptare. Unë do vazhdoj ta them që është e padrejtë”, u shpreh Eriku.