NUK ËSHTË AJO QË MENDONI/ Zbulohet arsyeja pse e ndryshoi Tayna emrin e vërtetë (FOTO) – AlpeGossip
NUK ËSHTË AJO QË MENDONI/ Zbulohet arsyeja pse e ndryshoi Tayna emrin e vërtetë (FOTO)

NUK ËSHTË AJO QË MENDONI/ Zbulohet arsyeja pse e ndryshoi Tayna emrin e vërtetë (FOTO)

Tayna është kthyer këtë vit në reperen më të komentuar në media e rrjete sociale dhe emrin e saj tashmë e njohin të gjithë. Mirëpo ky nuk është emri i vërtet i reperes dhe siç e kemi treguar edhe më parë, Tayna quhet në të vërtet Doruntina.
E ftuar në emision “Express Morning”, Tayna ka zbuluar për herë të parë arsyen pse e ndryshoi emrin.

“Tayna e kam gjetur para një viti me kushëriren time. Doja një emër më interesant se Doruntina se e kanë shumë njerëz. Doja një emër më të veçantë, më artistik. Të gjithë reperet nuk e kanë emrin e vërtetë dhe duhet emri artistik sepse edhe si personalitet Tayna dallon prej Doruntinës. Është si alter ego prandaj e kam vendosur Tayna”, u shpreh reperja.