NUK PRITEJ/ Një tjetër aktor i njohur turk e pranon: Jam SHQIPTAR (FOTO) – AlpeGossip
NUK PRITEJ/  Një tjetër aktor i njohur turk e pranon: Jam SHQIPTAR (FOTO)

NUK PRITEJ/ Një tjetër aktor i njohur turk e pranon: Jam SHQIPTAR (FOTO)

Serialet turke janë bërë ndër serialet më të ndjekura në Shqipëri dhe jo vetëm e siç duket njerëzit kanë filluar të krijojnë pëlqime të ndryshme për aktorë apo aktore të ndryshme. Tashmë, aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm.

Një nga aktorët e rinj turk, i njohur më shumë me rolin e tij tek seriali turk ”4N1K” ka thënë se origjina e tij është shqiptare. 19-vjecari simpatik Atakan Hoşgören ka publikuar së fundmi një video live me fansat në Instastory, ku thotë se është me origjinë shqiptare.

“Jam nga Stambolli, kam lindur në Stamboll, por origjina jonë është nga Shqipëria”, është shprehur ai.