PAS 10 VITESH/ Jonida Vokshi largohet nga Digitalb, ja arsyeja – AlpeGossip
PAS 10 VITESH/ Jonida Vokshi largohet nga Digitalb, ja arsyeja

PAS 10 VITESH/ Jonida Vokshi largohet nga Digitalb, ja arsyeja

Lëvizjet e figurave televizive këtë periudhë janë të zakonshme pasi pak përpara sezonit të ri që nis në shtator edhe televizionet nisin të lajmërojnë ndryshimey e tyre.

Megjithatë duket se këtë verë, vëmendje të madhe ka marrë specifikisht platforma Digitalb. Pas lajmërimit se kjo platformë do të ketë ndryshime në qasjen ndaj publikut pas 15 vitesh në tregun mediatik shqiptar, ishte gazetarja sportive Ilda Bejleri e cila lajmëroi largimin e saj për tu transferuar në Top Channel në shtator.

Ndërkohë përpara pak minutash ka lajmëruar largimin nga Digitalb edhe Jonida Vokshi, e cila ka qenë pjesë e kësaj platforme prej 10 vitesh. Në rrëfimin e saj në Indtagram Vokshi rrëfen se shkak për largimin e saj janë bërë projekte të reja në të cilat ajo po angazhohet ndërkohë që nuk ka dashur të tregojë më tepër detaje.

Postimin e saj të plotë e gjeni më poshtë:

View this post on Instagram

Zgjodha kete spot, sepse nga me shume se 60 qe kam realizuar per DIGITALB, ky eshte me i dashuri per mua. Ndersa, ky postim nder me te veshtiret dhe me te rendesishmit qe kam bere per ju. Projektet afatgjate qe kam perpara, ne rrafshin profesional dhe personal kane bere qe une nga shtatori e tutje te terhiqem nga DIGITALB – shtepia ime per dhjete vitet e fundit. Ky nuk ka qene nje vendim i lehte per mua. Nga zemra falenderoj secilin bashkepunetor ne DGA per nje rrugetim te paharrueshem te perbashket dhjetevjecar. Te mbushur me vlera artistike, mbeshtetje profesionale dhe plot gjera te tjera te bukura, sa edhe ky spot. Mbase nje dite do jemi bashke serish, por deri atehere une kam vendosur te vazhdoj me projekte te tjera te cilat shume shpejt do ti kuptoni. Ne fund, ju falenderoj JUVE qe keni qene me mua dhe me keni perkrahur dhe shkruar pa fund pergjate ketij rrugetimi. JU FALEMINDERIT ndjekes e miq te mite🙏🏻❤ Ju ftoj ne rrugetimin tim te ri duke ju premtuar gjera edhe me te bukura!🤗

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on