PAS “2 GISHT MJALTË”/ Ermal Mamaqi nis punën për filmin e rradhës (FOTO) – AlpeGossip
PAS “2 GISHT MJALTË”/ Ermal Mamaqi nis punën për filmin e rradhës (FOTO)

PAS “2 GISHT MJALTË”/ Ermal Mamaqi nis punën për filmin e rradhës (FOTO)

Pas “2 gisht mjaltë” i cili bëri namin duke thyer rekord në historinë e kinemasë shqiptare dhe u shit në disa vende të Europës e më gjerë, Ermal Mamaqi ka gati projektin e ri kinematografik.

“Xing.al” ka mësuar kasti është përzgjedhur. Po jua themi që tani se në filmin e rradhës do të jetë një super kast, por emrat do t’i zbulojmë në një moment tjetër.

Detaje të reja nga ky prodhim i ri kinematografik do vijnë në ditët në vazhdim.

Pritet që edhe filmi i rradhës i Mamaqi Production të bëjë bujë si “2 gisht mjaltë” dhe pse jo të thyejë edhe rekordin e “2 gisht mjaltë”.

Mësohet se puna për filmin e ri ka nisur dhe së shpejti në kinematë shqiptare do të kemi një tjetër super prodhim kinematografik shqiptar.