PAS 25 VITESH/ Alketa Vejsiu takon idhullin e saj të fëmijërisë: I kisha kërkuar... (FOTO) - AlpeGossip
PAS 25 VITESH/ Alketa Vejsiu takon idhullin e saj të fëmijërisë: I kisha kërkuar… (FOTO)

PAS 25 VITESH/ Alketa Vejsiu takon idhullin e saj të fëmijërisë: I kisha kërkuar… (FOTO)

Prezantuesja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu ka rrëfyer se ajo pas 25 vitesh ka mundur të takojë idhullin e saj të fëmijërisë, ikonën e televizionit italian Lorella Cuccarini. Me anë të një rrëfimi në rrjetin social Instagram, bashkëngjitur disa fotove nga momenti i takimit, prezantuesja e Tv Klan ka zbuluar se ajo që në fëmijëri ka ndjekur rregullisht televizionin italian dhe se s’i ëndërronte që kur të rritej të bëhej e famshme si Cuccarini.

“Vite me pare i pata kerkuar ne shkallet e TVSH Gazetares se programit te mengjesit qe te me intervistonte sepse nje dite do te behesha e famshme. Kete kasete ku them se “Dua ti ngjaj Lorella Cucarinit” daja im e ruante ne nje arshive speciale te te gjitha daljeve te mia. Ai e kishte televizorin te lidhur me videon dhe kujdesej me fanatizem per kete.

Ja keshtu mbeten gjurmet e historise se jetes ne shirita kasetash qe sot mund te ilustrohen me takime te verteta e te gjalla, te endrrave te femijerise. Lorella Cuçarini mbetet fanastike!”

Prezantuesja e një sërë spektaklesh në ekranet shqiptare ka publikuar edhe një video kur ishte e vogël teksa thotë se ka ëndërr të bëhet showgirl e famshme si ikona Cuccarini. Alketa ka qenë e pranishme në një shfaqje që showgirl-i italian, sot 53 vjeçe, ka dhënë në teatër në Mantova të Italisë nga ku ka marrë impresionet më të mëdha, siç edhe mund të kuptohet nga ato çfarë shkruan e postuan.

View this post on Instagram

Quasi 25 anni fa avevo chiesto ad una giornalista della Tv Publica di intervistarmi perché un giorno sarei diventata famosa! Li parlai del idea che da grande volevo diventare come la Cuccarini! Vedendo la Tv Italiana adoravo in lei il fatto che era bionda, che cantava, e ballava, eloquente ed intelligente come poche; era una donna che L’Italia amava non solamente perché bella, ma brava, anzi bravissima! E cosi mi rimase in mente come un modello da seguire! Un po imitavo Ambra Angiolini di Non è La Rai, ma di più volevo diventare come Lorella! Sono passati 25 anni da quella intervista ed è stato bello incontrare Lorella; bello perché simbolo di un infanzia piena di sogni, bello anche per lei e fantastica. #nonmihaipiudettotiamo #comedia #teatro #LorellaCuccarini @lcuccarini @giampiero_ingrassia 👏👏👏👏 ***** Vite me pare i pata kerkuar ne shkallet e TVSH Gazetares se programit te mengjesit qe te me intervistonte sepse nje dite do te behesha e famshme. Kete kasete ku them se “Dua ti ngjaj Lorella Cucarinit” daja im e ruante ne nje arshive speciale te te gjitha daljeve te mia. Ai e kishte Televizorin te lidhur me videon dhe kujdesej me fanatizem per kete. Ja keshtu mbeten gjurmet e historise se jetes ne shirita kasetash qe sot mund te ilustrohen me takime te verteta e te gjalla, te endrrave te femijerise. Lorella Cuccarini mbetet fanastike!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on