Pas vdekjes së Aretha Franklinit/ Diçka e çuditshme po ndodh… (FOTO) – AlpeGossip
Pas vdekjes së Aretha Franklinit/  Diçka e çuditshme po ndodh… (FOTO)

Pas vdekjes së Aretha Franklinit/ Diçka e çuditshme po ndodh… (FOTO)

Ajo u largua dje nga jeta, por jo nga zemra e publikut dhe fansave. Por menjëherë pas Këngët e këngëtares amerikane, Aretha Franklin u promovuan shumë shpejt në top listat e shërbimit iTunes pas lajmit të vdekjes së saj dhe sot këngët e saj po pushtojnë top-listat botërore.

Albumi i këngëtares së ndjerë, “30 Greatest Hits” është në radhë të parë duke shtyrë albumin e ri të reperes Nicky MInaj, ndërsa këngën “Respect”, mori vendin e dytë në listën e e këngëve.
Në mesin e 40 këngëve në listë janë “(You Make Me Feel Like) A Natural Ëoman”, “Think”, “Chain of Fools” i “I Say A Little Prayer”.

“Mbretëresha e Solu” vdiq të enjten në moshën 76-vjeçare, pranë familjare në shtëpinë në Detroit. Këngëtarja viteve të fundit po luftonte me sëmundjen e rëndë të kancerit që e kishte treguar për herë të parë vitin e kaluar. Aretha Franklin, një nga këngëtarët më të respektuar në historinë amerikane, vuajti nga kanceri pankreatik.