PENDOHETT SINDI/ I kërkon falje publike Melisës: Gjërat shkojnë gjithmonë në ekstrem… (FOTO) – AlpeGossip
PENDOHETT SINDI/ I kërkon falje publike Melisës: Gjërat shkojnë gjithmonë në ekstrem… (FOTO)

PENDOHETT SINDI/ I kërkon falje publike Melisës: Gjërat shkojnë gjithmonë në ekstrem… (FOTO)

Ditën e sotme Melisa dhe Sindi patën një përplasje virtuale me njëra-tjetrën, pasi kjo e fundit kërkoi që të gjithë këngëtarët e dalë nga “Për’puthen” të hiqnin dorë nga muzika.

Siç duket Melisa nuk e priti mirë këtë deklaratë dhe ka reagur sot përmes një videoje të gjatë të postuar në Instastory. Melisa shprehet me shumë qetësi se dhe Sindi mund ta kishte shfrytëzuar famën e marrë nga “Për’puthen” për të bërë diçka më të mirë në jetën e saj. Ajo shton se është shumë krenare me arritjet e saj aktuale në muzikë, por ndërkohë Sindi nuk po bën asgjë me jetën e saj. Melisa shprehet se gjithë vëmendjen e marrë nga emisioni, Sindi po e përdor për të hedhur vrer kundër të tjerëve dhe jo për veten. Ajo thotë se Sindi ka shumë talent në violinë dhe me lutje i kërkon që të fokusohet tek vetja dhe jo tek të tjerët.

Sindit nuk i shpëtoi ky reagim i Melisës dhe i ka kthyer menjëherë një përgjigje.

“Miqesisht pa ironizime dhe pa viktimizim! Une nuk kam asgje personale as me ty as me “artistet” e rinj te Perputhen! Ne qofte se e ke degjuar me vemendje, une kam thene punoni fort per kete talentin qe keni dhe pastaj konsiderojeni veten te barabarte me artista qe kane vite qe studiojne dhe preferojne te maten mire perpara se te marrin nje hap te madh. Nuk preferojne te marrin klikime per ëardrobe malfunctions tek videoklipi i pare dhe puthjen e famshme te videoklipi i dyte! Arti nuk eshte kaq e dashur! Meso te kendosh njehere live pastaj konsideroje veten te “arrire”. Per mua mos ma qaj hallin se kur ti lepije-peshtyje dhe peshtyje-lepije per te bere nje kenge Sindi luante me orkestren filaromonike te Bukureshtit per 1000-2000 veta. Te japesh nje koncert ne violine pergatitesh te pakten 6-7 muaj per ate koncert po ti ske nga ta dish se sja ke idene e muzikes. Nje gje jam kurioze per ty apo edhe per ate tjetren. Per “muziken” tuaj kane folur edhe producente te njohur shqiptare dhe ju skeni asnje reagim per ta. Pse reagoni vetem per Sindin? Dhe me e bukura, tani cdokush po e ben diferencen se kush shkoi ne shoë per fame e kush ishte reale. Per ty kam goxha gjera qe si kam thene qe si di askush pervec meje as ai qe ke perkrah per te cilat je falenderuese! Gjithe te mirat ne rrugtimin tend te klikimet! Skeno skandalin e rradhes per klikime te tjera!”, shkroi Sindi në një postim.

Mirëpo më vonë Sindi është bërë pishman për deklaratën e saj dhe i ka kërkuar falje publikisht Melisës. Ajo e ka fshirë postimin dhe i ka kërkuar ndjesë ish-konkurrentes së “Për’puthen”.

“Gjërat shkojnë gjithmonë në ekstrem kur bëhet fjalë për ëndrrat tona. Megjithatë kërkoj ndjesë meqënëse të kam shqetësuar ty apo dikë tjetër! Të uroj gjithë të mirat!”, shkruan Sindi.