Përpara se të shkelni në një intervistë pune/ Ja 7 këshillat që duhen mbajtur vath në vesh (FOTO) – AlpeGossip
Përpara se të shkelni në një intervistë pune/ Ja 7 këshillat që duhen mbajtur vath në vesh (FOTO)

Përpara se të shkelni në një intervistë pune/ Ja 7 këshillat që duhen mbajtur vath në vesh (FOTO)

Është shumë e rëndësishme që në intervistën e punës të bëni përshtypje pozitive. Pasi pamja e jashtme, është pashaporta juaj kryesore në ditën e prezantimit me atë që ndoshta do të jetë shefi/ja juaj e ardhshme. E dini mirë besoj se veshja flet më shumë se 1000 fjalë! Ndaj për t’ua thjeshtuar sadopak punën, po ju rrëfejmë disa këshilla kryesore që t’i mbani vath në vesh.

Zgjidhni veshje që ju tregojnë të rafinuara dhe plot klas

Mos zgjidhni xhupa ose xhaketa lëkure, por pallto

Mos harroni: Këmisha nuk do t’ju lërë kurrë në baltë

Nuk është problem të veshësh një kostum, thjesht kombinoje plot stil

Mundohu të tregosh stilin tënd të veshjes që në prezantimin e parë

Zgjidh këcupët që ndihesh rehat dhe jo ato të bukurat me të cilat ecën si “patok”

Bëj gati veshjen një natë më parë