PLAS DHE MË KEQ MES AKTORËVE/ Besi tregon prapaskenat: Ermali mi preu fjalët në montazh, u bëftë më i madh se… (FOTO) – AlpeGossip
PLAS DHE MË KEQ MES AKTORËVE/ Besi tregon prapaskenat: Ermali mi preu fjalët në montazh, u bëftë më i madh se… (FOTO)

PLAS DHE MË KEQ MES AKTORËVE/ Besi tregon prapaskenat: Ermali mi preu fjalët në montazh, u bëftë më i madh se… (FOTO)

Vijon të jetë i hapur debati mes aktorëve Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqit dhe Encës.

Pas deklaratave të Besit se Ermali bën biznes dhe ai bën humor, dhe përgjigjes së këtij të fundit përmes një postimi të gjatë shprehej se kishte objektiv që të arrinte Zamir Manen dhe Vasil Naçin, replikat nuk janë ndalur.

Së fundi ka reaguar sërish Kallaku, i cili ka zbuluar dhe disa prapaskena në marrëdhënien e tij me Ermalin, ndërkohë që i ka kërkuar falje Encës për shkak se i përmendi ‘’ballkonin”.

Besi tregon se ai ia ka thënë të vërtetën dhe në sy Ermalit, kur ka qenë i ftuar në emisionin e tij Xing, por kjo pjesë ishte prerë në montazh dhe nuk ishte transmetuar.

Postimi i plotë i Besit:

Meqe u bo kaq e madhe, pa asnje qellim te keq nga ana ime. E meqe edhe mu po me shkruj yyyyyyy ca kishte shkrujt Ai ashtu per ty e ca kishte thon per ty.

2 sqarime te vogla. Ences i kerkova ndjese per batuten direkt sa kishte dale ne portale. Por zgjodhi kte menyren tjeter te pergjigjes. Mgjs e vlersoj personalisht per cfare ka arritur dhe skam pas kurre asgje me te e me askend.

E dyta, shokut tim Ermalit kete batuten “un kam qef me bo humor kurse Ermali do me bo biznes” ja kam thene ne emisionin e tij “Xing” kur isha i ftuar edhe pse e preu ne montazh. Kete heren e dyte, kemi folur ne tel 1 dit pasi ishte regjistruar “Shiko kush luan” edhe i kam thene ne tel, o lok thashe kete gje per ty, je me i mire se un ne biznes por jo me humorist une. Me te qeshur dhe urime mbyllem tel me njeri-tjetrin.

Tani kur gjerat shiten sikur nuk dihen edhe po i degjojm per here te pare kjo me vret. Ne krejt karrieren time skam bere asnje hap duke ofenduar kend, duke kerkuar pritagonizem ne “skandale” portalesh apo duke mohuar punet e te tjereve. As nuk dua te konkuroj me askend, ne fund publiku eshte ai qe jep vlersimin. Suksese secilit ne punen e tij sepse as nuk e mendova qe behej nje vorbull e tille.

Kushdo qe do ta shfrytezoje kete gje per ti shtuar kureshtjen punes se tij mbare i shkofte edhe u befte me i madh se Zamiri e Vasili. Respekt.

Un dua ti ngjaj Ijes time dhe dua te jem gjithmone Besi qe jam. Qellimi im eshte te mbajm sa me gjate Qendren Vullnetare ne Bubq ku kemi fiks 30 dite qe me shpirt mundohemi per ti sherbyer bashkfshatareve te mi pas asaj fatkeqsie. Zoti ju rujt. 

Postimi i Ermalit: 

Më lodhën njerëzit… Yyyy si tha ai për ty, që bën biznes dhe nuk bën humor. Ju kshu e ju ashtu. Si e tha atë për Encën e…. E kshu gjërash… E vërteta është se edhe mua më erdhi keq kur pashë ato komente tek emisioni i Luanës për punën time . Ça dmth që bëj biznes? Ça është biznesi? Gjë e keqe? Apo mos ndoshta 2Gisht mjaltë është biznes dhe nuk ka humor?

E kush jam unë të gjykoj punën e tjetrit dhe ta krahasoj me timen… Ajo që mund tju them është diçka që ju e dini dhe mund të vërtetohet në raportet internacionale për BoxOffice.

2 GISHT Mjalt deri tani ka shitur 350.000 bileta në kinematë nga Shqipëria deri në Amerikë. Dhe sa për sqarim në Kanë shkova me filmin dhe bashkë me Elvanën ashtu siç shkojnë 2milion Kineastë nga e gjithë bota që sjellin filmat e tyre në Panairin më të madh që bëhet për shitjen dhe promovimin e Filmave.

Nëse diçka funksionon, është biznes dhe është biznes i mirë. Dhe nuk ka asgjë për të na ardh turp nga biznesi se nuk po shesim drogë.

Për Encën…

Ballokne Veranda dhe Shtesa pa leje. I PAKUPTIMË DHE SHUMË FYES SI KOMENT.

Enca!!! Si Producent dhe Regjisor i Filmit I Love Tropoja më duhet të them se Enca më ka surprizuar. Një profesioniste e vërtetë që superoi çdo pritshmëri tonën dhe me Talentin, përkushtimin dhe korrektesën e saj vuri në siklet dhe aktorë me eksperiencë në Kinematografi.

ENCA JE SUPERSTAR💥💥💥 Mezi pres të takohemi në 29Janar në Pallatin e Kongreseve për të parë një Film që besoj do jetë një vepër e cila do jetojë gjatë në arkivat e Kinematografisë Shqiptare. Sepse ky është misioni i artistit që të injektojë vlerë në jetët e njerëzve. Të sjellim shpresë, gëzim, ti bëjmë njerëzit më të dashur, dhe kjo është më e lehtë kur bëhet nëpërmjet humorit. Dhe ku ka më mirë se duke bërë humor të bësh edhe biznes. Se në fund të fundit, biznesi jonë është humori… Sovrani është populli, publiku.

Ai vendos çfarë të shikojë edhe pse mund të rrijë 3 orë në rradhë
🙂
Paqe miq…
29 Janar
❤ TROPOJA
PS për Biznesin:
Objektiv kam të bëhem si Vasil Naçi ose Zamir Mane nëse më pyesni.🤪