Po Majku ç’pati/ Nuk përmbahet më dhe ofendon kolegët: Ju jeni si ku*rvat që… (FOTO) – AlpeGossip
Po Majku ç’pati/ Nuk përmbahet më dhe ofendon kolegët: Ju jeni si ku*rvat që… (FOTO)

Po Majku ç’pati/ Nuk përmbahet më dhe ofendon kolegët: Ju jeni si ku*rvat që… (FOTO)

Reperi i njohur Majk është një ndër më të suksesshmit në tregun muzikor shqiptar dhe këngët e tij numërojnë miliona klikime. Mirëpo kur vjen fjala për klikime ekziston një debat mes artistëve, të cilët pretendojnë se shumica e kolegëve i blejnë ato dhe e arrin numrin e lart të tyre nëpërmjet sponsorizimit.

Këtë temë e ka prekur së fundmi edhe Majk, i cili nëpërmjet disa postimeve të një pas njëshme në profilin e tij në InstaStory, ka thumbuar keq kolegët dhe ka shpërthyer në të shara kundër atyre që i arrin klikimet me sponsorizime.

Ai ka shpërndarë disa nga këngët e tij, dhe këngën e fundit të Getoar Selimit dhe Florit e cila arriti 1 milion klikime brenda 24 orësh, duke treguar se ata i kanë arritur klikimet pa pasur nevojë për sponsor.