PRANOI PREJARDHJEN SHQIPTARE/ VIDEO: Aktori turk më i pëlqyer nga femrat tregon se çfarë i… – AlpeGossip
PRANOI PREJARDHJEN SHQIPTARE/ VIDEO: Aktori turk më i pëlqyer nga femrat tregon se çfarë i…

PRANOI PREJARDHJEN SHQIPTARE/ VIDEO: Aktori turk më i pëlqyer nga femrat tregon se çfarë i…

Can Yaman është një ndër artistët më të përfolur të momentit në shtetin turk.

Aktori së fundi ka pranuar se është me prejardhje shqiptare duke folur për mediat e Turqisë.

Ai në një intervistë të dhënë kishte pohuar se gjyshen e kishte shqiptare të Maqedonisë si dhe gjyshin e ka prishtinas.

E pas kësaj, Yaman publikoi një video në llogarinë personale në Instagram kur përgjigjet në disa pyetje interesante.

I pyetur se kë zgjedh ndërmjet ushqimit italian dhe atij shqiptar, Yaman ka zgjedhur ushqimin tonë.

Vlen të përmendet se Can u bë më i njohur për publikun shqiptar me rolin në serialin “Erkenci Kus”.

Ndryshe, Yaman është duke punuar në projekte të reja filmike të ndryshme.