“PREJ 15 DITËSH PO QËNDROJ NË KARANTINË”/ Ilda Bejleri përlotet: Nga stresi duket sikur tavani po bie mbi kokë (VIDEO) – AlpeGossip
“PREJ 15 DITËSH PO QËNDROJ NË KARANTINË”/ Ilda Bejleri përlotet: Nga stresi duket sikur tavani po bie mbi kokë (VIDEO)

“PREJ 15 DITËSH PO QËNDROJ NË KARANTINË”/ Ilda Bejleri përlotet: Nga stresi duket sikur tavani po bie mbi kokë (VIDEO)

Moderatorja Ilda Bejleri përmes një videoje të publikuar në Instagram i ka bërë thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi e të kujdesen për veten. E përlotur Ilda tregon se këto ditë po i kalon me stres dhe vetëm besimi në Zot e ka qetësuar pak.

“Prej 15 ditësh po qëndroj në shtëpi. Njerëzit e kanë kaluar kohën në shtëpi duke bërë palestër, duke gatuar, por për mua këto ditë kanë qenë të vështira. Ankthi është armiku kryesor i njeriut, sidomos në këto momente. Mbi të gjitha stresi që po kalojmë dhe fakti sikur tavani po të bie mbi kokë është diçka që duket sikur po të merr frymën. Kam filluar ta gjej qetësinë time duke filluar të besoj tek Zoti. Është momenti që të reflektojmë dhe t’i lutemi shumë Zotit që kjo të kalojë. Duhet të bëjmë kujdes sepse kjo mund të kthehet në një dramë të vërtetë nëse nuk qëndrojmë në shtëpi”, shprehet Ilda.

View this post on Instagram

#2javetemianeshpi

A post shared by ILDA BEJLERI (@ildabejleri) on