”PROVOKUESE DHE POSHTËRUESE”/ Serbët i bëjnë namin këngëtares shqiptare për videoklipin – AlpeGossip
”PROVOKUESE DHE POSHTËRUESE”/ Serbët i bëjnë namin këngëtares shqiptare për videoklipin

”PROVOKUESE DHE POSHTËRUESE”/ Serbët i bëjnë namin këngëtares shqiptare për videoklipin

Këngëtarja shqiptare Albana Azizi me videoklipin e saj të fundit ka shkaktuar debat për shkak të skenave të xhiruara në kishën e Shën Nikollës në Novo brdo të Kosovës. Mediat serbe shkruajnë se veshja e këngëtares ishte shumë provokuese dhe poshtëruese për shenjtërinë e kishës ortodokse serbe.

“Telegraf” ka shkruar se Albana e xhiroi videoklipin pa lejen e Kishës Ortodokse Serbe. Gjithashtu kritikohet edhe RTK, për transmetimin e këtij videoklipi.

Sipas një të afërme të këngëtares, komentet në YouTube janë fshirë pas kërcënimeve nga serbët.

Burimi: Panorama plus