“PSEUDONIMI XHEMILE”/ Plas sherri mes Alketa Vejsiut dhe Xhemi Shehut – AlpeGossip
“PSEUDONIMI XHEMILE”/ Plas sherri mes Alketa Vejsiut dhe Xhemi Shehut

“PSEUDONIMI XHEMILE”/ Plas sherri mes Alketa Vejsiut dhe Xhemi Shehut

Alketa Vejsiu dhe Xhemi Shehu janë dy nga prezantueset më të njohura në Shqipëri.

Por, Festivali i RTSH-së, që u drejtua nga Vejsiu, është bërë shkak për kunjave të hidhura mes kësaj të fundit dhe Xhemit.

Shkak u bë thumbimi që Xhemi i bëri Alketës, bashkë me drejtuesin tjetër të “Portokalli”, Salsanon.

“Po mendoj që sezonin tjetër të Portokalli unë dhe Xhemi nuk do prezantojmë, por vetëm do këndojmë” shprehej Salsano në një video ironizuese.

“Këtë vit një herë nuk dua të dëgjoj asnjë këngë, po ika të ndërrohem një herë se kam 5 minuta me këtë veshje. Si mund të rrijë robi 5 minuta me një veshje, si?!” ja kthente Xhemi.

Dhe Alketa ka menduar t’i përgjigjet Xhemit, në ditëlindjen e saj të 37.

Nëpërmjet revistës së saj Class, Alketa, ndërsa ka postuar një foto të vjetër të Xhemit, shkruan:

“Në arkivat e revistës ndjemë nostalgji për bukuroshen e ekranit!

Mendojmë që tre gjera i shkojnë Xhemit!

1.Me këto flokët me rrica duket shumë kinge! Gjithmonë e bukur Xhemi!

2.Pseudonimi “Xhemile” i shkon shumë Xhemës tonë!

3.Edhe si aktore humori mund të fitonte një kupë në ”Golden Globes”! Nuk është keq me humorin edhe pse në hapat e parë të karrierës!

Më mirë se në prezantim madje! Në prezantim ka rivale të forta kështu që i sugjerojmë të merret seriozisht me karrierën e aktores së humorit!

Ka të dhëna të mira aty! Me ndihmën e Salsanos rolin e “Gagaçes” do ta qante!

Postimi është plotësisht dashamirës! Xhemin Xhan!

Juve si ju duket më mirë ?

Dikur apo sot?”

View this post on Instagram

Në arkivat e revistës ndjemë nostalgji për bukuroshen e ekranit! Mendojmë që tre gjera i shkojnë Xhemit! 1.Me këto flokët me rrica duket shumë kinge! Gjithmonë e bukur Xhemi! 2. Pseudonimi “Xhemile” i shkon shumë Xhemës tonë! 3. Edhe si aktore humori mund të fitonte një kupë në ”Golden Globes”! Nuk është keq me humorin edhe pse në hapat e parë të karrierës! Më mirë se në prezantim madje! Në prezantim ka rivale të forta kështu që i sugjerojmë të merret seriozisht me karrierën e aktores së humorit! Ka të dhëna të mira aty! Me ndihmën e Salsanos rolin e “Gagaçes” do ta qante! Postimi është plotësisht dashamirës! Xhemin Xhan! Juve si ju duket më mirë ? Dikur apo Sot?

A post shared by Revista CLASS (@revista_class) on