Që të përjetoni orgazmën në shtrat/ Duhet të bëni këto 10 veprime - AlpeGossip
Që të përjetoni orgazmën në shtrat/ Duhet të bëni këto 10 veprime

Që të përjetoni orgazmën në shtrat/ Duhet të bëni këto 10 veprime

Në teori, të bësh seks është shumë e thjeshtë. Takon dikë që të tërheq, sigurohesh që ky personi të të pëlqejë edhe ty, e menjëherë hidheni në sulm!

Por në realitet, seksi është kaq shumë i ndërlikuar sa nuk e imagjinoni dot. Dhe këto lidhen më së shumti me gjërat që një person duhet të bëjë përpara se të kryejë marrëdhënie seksuale.

Seksologët janë shprehur për “This is Insider” se çdo person duhet të njohë fillimisht veten dhe më pas të presë që personi ta kënaqë në shtrat.

“Mos harroni të komunikoni me partnerin për gjërat që ju pëlqejnë dhe që nuk ju pëlqejnë. Në fund të fundit, duhet të jesh në humor kur kryen marrëdhënie seksuale.” – treguan seksologët.

Gjithsesi, ekzistojnë 10 gjëra që ju duhet të bëni patjetër përpara se të kryeni marrëdhënie seksuale me partnerin, që më në fund të përjetoni orgazmën dhe të ndiheni rehat në shtrat.

Mëso t’i falësh vetes kënaqësinë e orgazmës
Vizitohu sistematikisht tek mjeku
Mëso nëse edhe partneri është vizituar, që ta kesh mendjen të qetë
Sigurohu që të jesh në humor për seks, e nëse nuk je, më mirë thuaj JO
Bëj sa më shumë ushtrime për trupin
Sigurohu që partneri të pëlqen shumë
Shpenzo kohë me partnerin
Mbaje mendjen tek partneri gjatë seksit
Bëhu egoiste në shtrat dhe kërko nga partneri, atë që të pëlqen
Dedikoj shumë kohë kujdesit ndaj vetes.