REKORDI ME “HAJREDIN PASHA”/ VIP-at zgjedhin Aurela Gaçen për t’i kënduar në dasma dhe nuk i vëmë faj (VIDEO) – AlpeGossip
REKORDI ME “HAJREDIN PASHA”/ VIP-at zgjedhin Aurela Gaçen për t’i kënduar në dasma dhe nuk i vëmë faj (VIDEO)

REKORDI ME “HAJREDIN PASHA”/ VIP-at zgjedhin Aurela Gaçen për t’i kënduar në dasma dhe nuk i vëmë faj (VIDEO)

Dasma është një nga evenimentet më të mëdha dhe të rëndësishme që dikush ka në jetën e tij(të paktën, për ata të cilët i kanë qejf dhe duan ta organizojnë një të tillë). Për këtë arsye, të gjithë kujdesen që kjo ditë e veçantë të marrë vëmendjen dhe bukurinë që meriton.

Dasmat e VIP-ave tanë kanë qenë ato lloje dasmash në të cilat nuk ka munguar luksi, festa dhe qejfi pafund. Të ndryshme në dekor dhe në organizim këto dasma ja kanë dalë të kenë diçka të përbashkët…Aurela Gaçen.

Si mike por dhe si këngëtare, dasmat në të cilat ka qenë e ftuar Aurela nuk kanë mbetur pa u prekur nga magjia që kjo këngëtare mbart me vete. Kjo është dhe arsyeja pse të gjithë e preferojnë.

Ajo që vlen të permendet është kënga “Hajredin Pasha” e performuar prej saj ia arrin gjithnjë të ndryshojë atmosferën duke krijuar edhe kujtim që mbahet mend gjatë.

Me një energji të pashterueshme ajo gjithnjë ja del të ngrejë të gjithë festën në këmbë. Më poshtë ne do t’ju tregojmë sekuenca nga dasmat në të cilat Aurela Gaçe ka shkëlqyer.

Dasma e Xhensilës dhe Bes Kallakut

Dasma e Orinda Hutës dhe Turjan Hyskës

Dasma e Ira Seferit dhe Gaz Pajës

Dasma e Maria Priftit(vajza e Stefi Priftit) dhe Gëzim Metës